Beleggers Belangen Live

Beurzen vandaag: ASMI hard onderuit, Wessanen ook.

In ons dagelijkse rondje langs de beurzen bekijken we de grootste stijgers en dalers in Europa en de VS. Vandaag: ASMI en Wessanen gaan onderuit op de Amsterdamse beurs. American Express steelt de show in de VS, terwijl Procter & Gamble verliest.

NEDERLAND

De AEX-index opende vanmorgen ongeveer 0,4% lager. Gisterenavond presenteerde ASMI de resultaten over het eerste kwartaal. De omzet en winst vielen tegen, waardoor de koers vanmorgen met zo’n 10% zakte. Maar de orders vielen mee, en de omzetvooruitzichten voor het volgende kwartaal zijn ook goed. Zo slecht is het dus allemaal niet. Sectorgenoten ASML en Besi zakten vanmorgen mee. Het persbericht van Wessanen over het eerste kwartaal viel ook niet in goed aarde. Het aandeel kreeg een verlies van ongeveer 5% voor de kiezen. Arcadis beleefde vanmorgen een licht herstel na de koersval van donderdag. Er is een aantal aandelen ex-dividend gegaan: Aalberts, KPN, Vopak en BAM. De daling van Vopak komt dus door het dividend.

Grootste stijgers AEX/AMX om 09.30 uur:

  • Arcadis +3,3%
  • Refresco +1,6%
  • Altice +1,1%

Grootste dalers AEX/AMX om 09.30 uur:

  • ASMI -9,9%
  • Vopak -2,9%
  • Besi -2,4%

EUROPA

De Eurostoxx50-index opende 0,2% lager vanmorgen. CRH reageerde positief op het bericht dat de Amerikaanse tak wellicht een beurnotering in de VS zal krijgen. ASML is het lelijke eendje vandaag, in navolging van ASMI.

Grootste stijgers Eurostoxx50 om 09.30 uur:

  • Nokia +2,9%
  • CRH +2,1%
  • Orange +0,7%

Grootste dalers Eurostoxx50 om 09.30 uur:

  • ASML -1,9%
  • Vivendi -1,3%
  • Unilever 0,8%

VERENIGDE STATEN

In de VS werden de kwartaalresultaten van American Express positief ontvangen. Procter & Gamble viel minder goed in de aarde. De de organische groei was mager. Wellicht werd ook de overname van de consumententak van Merck door P&G voor $4,2 mrd als te duur gezien. Ook de chipsector lag onder vuur. De Taiwanese chipmaker TSMC presenteerde cijfers en een verwachting waaruit bleek dat het minder goed gaat met de smartphoneverkoop. Intel ging daardoor ook onderuit. Opvallend is wel dat Intel al jaren wordt verweten dat het de slag om de smartphonemarkt heeft gemist. Dat het nu dus wordt afgestraft op een zwakke smartphonemarkt lijkt dus overdreven. Wellicht wordt het als een negatief teken voor de hele sector gezien. Smartphoneproducent Apple zakte ook dankzij de TSMC-presentatie.

Grootste stijgers Dow Jones:

  • American Express +7,6%
  • General Electric +2,4%
  • JPMorgan Chase +2,2%

Grootste dalers Dow Jones:

  • Procter & Gamble -4,2%
  • Apple -2,8%
  • Intel -2,6%

GRAFIEK VAN DE DAG

De meeste aandelenmarkten zijn de laatste weken hersteld van de verliezen die in februari en maart werden geleden. China is echter een opvallende achterblijver. De Shanghai Composite Index profiteert nauwelijks van het verbeterde sentiment elders in de wereld. Zorgen over de toegenomen schuld in China zou een verklaring kunnen zijn.

 

AGENDA

Vrijdag 20 april:

14:30 uur: Manpower, eerste kwartaalcijfers

16:00 uur: Eurozone consumentenvertrouwen april, verwacht -0,2, vorig 0,1.

Maandag 23 april:

Philips, eerstekwartaalcijfers

Binck Bank, update eerste kwartaal

nabeurs:

Unibail, update eerste kwartaal

Alphabet, eerstekwartaalcijfers.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert