Hoewel de obesitas-race zeker nog niet is gelopen, heeft Eli Lilly zijn positie vooralsnog verder versterkt. Ondanks forse investeringsuitgaven, komt de gebruikelijke dividendverhoging niet in gevaar.
Goed voor 2 minuten leesplezier
Eli Lilly overtreft de verwachtingen bij beleggers
Mis geen essentiële beleggingskansen
Blijf voor slechts 1 euro per week altijd op de hoogte van marktbewegingen en krijg toegang tot alle premium content.
- Dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws
- Digitaal toegang tot meer dan 25 topmerken
- Altijd toegang tot de digitale editie én het archief
- Deel uw abonnement met 2 anderen
De groei van Eli Lilly gaat onverminderd door. Over het derde kwartaal stegen omzet, winst voor belasting en winst per aandeel met respectievelijk 54, 79 en 81%. Deze sterke groei komt vooral voor rekening van Tirzepatide, dat onder de merknaam Mounjaro wordt verkocht tegen diabetes en onder de merknaam Zepbound tegen overgewicht. Deze twee medicijnen waren afgelopen kwartaal goed voor ruim 55% van de omzet en voor 93% van de omzetgroei ten opzichte van het derde kwartaal van 2024.
Eli Lilly heeft dan ook flink geïnvesteerd in – vooral – de groei van diabetes/obesitas-activiteiten. In de eerste negen maanden van dit jaar stegen de marketing- en verkoopuitgaven met 29% tot een kleine $8 mrd. Daarnaast investeerde Eli Lilly $5,3 mrd in onder andere productie- en onderzoeksfaciliteiten, zo’n 49% meer dan in de eerste negen maanden van vorig jaar. Desondanks verdubbelde de operationele kasstroom tot ruim tot $13,6 mrd.
Na aftrek van de investeringen bleef er aan het eind van de eerste negen maanden van dit jaar nog een vrije kasstroom over van $8,3 mrd. Daaruit kon het dividend (ruim $4 mrd) en aandeleninkoop ($2,6 mrd) makkelijk worden gefinancierd. Helder zicht op aanhoudende dividendverhogingen is de reden waarom we Eli Lilly in april in de Dividendportefeuille hebben opgenomen. Sinds 2019 verhoogt de farmaceut het dividend met jaarlijks gemiddeld 15%. Volgende maand wordt ongetwijfeld de volgende verhoging van 15% tot $1,73 per kwartaal bekend gemaakt.
Afvalpil
Ondertussen blijft Eli Lilly investeren in uitbreiding van de productiecapaciteit. Bijvoorbeeld via de $3 mrd kostende productiefaciliteit in Katwijk, zo werd deze week bekend, voor onder meer de productie van Orforglipron. Dat is een diabetes/obesitasmedicijn maar dan in pilvorm. Eli Lilly verwacht Orforglipron volgend jaar als obesitasmedicijn op de Amerikaanse markt te kunnen introduceren. Als de laatste teststudie naar diabetes ook goed uitvalt, wordt ook voor deze indicatie volgend jaar goedkeuring in de VS aangevraagd.
Orforglipron kan commercieel nog interessanter worden wanneer de ATTAIN-MAINTAIN teststudie positieve resultaten laat zien. In deze fase-3 studie wordt geanalyseerd of het gewichtsverlies van patiënten die de hoogste dosis Semaglutide (Wegovy/Ozempic) of Tirzepatide gebruiken aan blijft houden wanneer zij overstappen van deze injecteerbare medicijnen naar de Orforglipron-pil.
Advies aandeel Eli Lily is ‘kopen’
Na de prima derdekwartaalcijfers verhoogde de farmaceut de verwachtingen voor heel 2025. In plaats van een omzet van $60,0-62,0 mrd rekent Eli Lilly nu op $ $63,0-63,5 mrd. Ook de prognose voor de (aangepaste) winst per aandeel werd opgehoogd, van $21,75-23,00 naar $23,00-23,70. Daarmee komt de koers-winstverhouding voor 2025 op een stevige 39.
Maar de winst van Eli Lilly (Investeerderspagina) kan in ieder geval de komende drie jaar nog met gemiddeld 15-20% stijgen en in dat geval kan ook het dividend dubbele cijfers oplopen. Dat maakt het aandeel zeer geschikt voor de Dividendportefeuille en voor langetermijnbeleggers.
| Derdekwartaalcijfers (In $ mrd) | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omzet | 17,6 | 11,4 |
| Winst voor belasting* | 7,89 | 4,41 |
| Winst per aandeel ($)* | 7,73 | 4,26 |
| Aangepaste cijfers |