Beleggers Belangen Live

Wall Street wacht terughoudende opening

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag een vrijwel vlakke opening tegemoet. Futures op de S&P noteerden rond lunchtijd in de buurt van de slotstand van donderdag. De Nasdaq gaat vooralsnog een lichtrode opening tegemoet.

Donderdag sloot Wall Street ook lager, nadat eerder in de week nog nieuwe ‘all time highs’ werden bereikt. Jamie Dimon, CEO van JPMorgan, waarschuwde voor een correctie.

De Nasdaq ligt op koers voor een weekwinst van een procent, gesteund door de techrally. Zo bereikte Nvidia donderdag nog een nieuwe recordstand op bijna 193 dollar, hoewel de techindex zelf daalde. 

Simon Wiersma van ING blijft echter positief over IT-bedrijven, vooral uit de VS.

“Er wordt met spanning uitgekeken naar de kwartaalcijfers. Zullen bedrijven voldoen aan de hooggespannen verwachtingen? De komende weken zullen het uitwijzen. Ik acht de kans groot dat de meeste bedrijven de winstverwachtingen opnieuw zullen overtreffen. De crux zit hem in de vooruitzichten”, aldus de investment manager van ING.

Kenners verwachten dat de resultaten waarschijnlijk een grotere impact op de markten zullen hebben bij gebrek aan belangrijke economische cijfers, nu de shutdown in de Verenigde Staten voortduurt. De overheidssluiting gaat inmiddels zijn tiende dag in en er is nog altijd geen zicht op een doorbraak in de begrotingsimpasse in Washington.

Volgens FactSet zullen bedrijven in de S&P 500 naar verwachting een gemiddelde winstgroei van 8 procent rapporteren in het derde kwartaal.

Op macro-economisch vlak is het vrijdag rustig in de VS. Wel staat vanmiddag nog het consumentenvertrouwen van de Universiteit van Michigan op de agenda.

De euro/dollar werd afgelopen week anderhalf procent goedkoper en noteerde vrijdag onder de 1,16, deels door de politieke problemen in Frankrijk, maar ook door het herstel van de ‘greenback’.

De shutdown heeft de vraag naar veilige havens als de dollar aangewakkerd, volgens valuta-analist Barry van der Laan van Monex Europe.

Daarbij zorgt het gebrek aan economische data uit de VS ervoor, dat de Federal Reserve weinig heeft om zich aan vast te houden in aanloop naar het rentebesluit eind deze maand. Bovendien klonk in de woensdag verschenen notulen en recente toespraken van Fed-bestuurders een “opvallend havikachtige toon”, aldus Van der Laan, waardoor de markt de verwachtingen voor agressieve renteverlagingen heeft teruggeschroefd.

De goudprijs wist vrijdag weer boven de 4.000 dollar per ounce te komen, na een kleine correctie op donderdag.

“Winstnemingen na de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas drukten de koers”, aldus beleggingsexpert Justin Blekemolen van Lynx, maar de goudrally blijft volgens hem “indrukwekkend.”

De spotprijs voor zilver noteerde vrijdag op ruim 48 dollar, nadat donderdag de 50 dollar nog werd aangetikt, het hoogste niveau sinds 2011.

De olieprijzen daalden met meer dan een procent.

Bedrijfsnieuws

Nvidia sloot donderdag op een all time high van 192,57 dollar. Het aandeel won vrijdag in de voorbeurshandel 0,5 procent.

AMD ligt op koers voor een weekwinst van 41 procent, gesteund door de deal met OpenAI die begin deze week werd aangekondigd. Vrijdag voorbeurs stond het aandeel licht lager.

De Amerikaanse Senaat keurde donderdagavond wetgeving goed die ervoor moet zorgen dat Amerikaanse bedrijven voorrang krijgen op China bij de toegang tot AI-chips.

Applied Digital heeft een nieuwe huurovereenkomst gesloten met AI-cloud computingbedrijf CoreWeave. Ook de kwartaalcijfers van Applied Digital waren beter dan verwacht en dus noteerde het aandeel voorbeurs 24 procent hoger. CoreWeave won 0,6 procent.

Spijkerbroekenfabrikant Levi Strauss verhoogde donderdagavond de outlook voor heel het boekjaar, na beter dan verwachte resultaten in het derde kwartaal. Het aandeel ging in de voorbeurshandel toch 7 procent lager.

Stellantis won voorbeurs 1,5 procent in New York. De leveringen van de Jeep-fabrikant stegen het afgelopen kwartaal met circa 13 procent, dankzij een sterk herstel in Noord-Amerika. 

Slotstanden

Donderdag sloot de S&P 500 0,3 procent lager op 6.735,11 punten, daalde de Nasdaq 0,1 procent tot 23.024,63 punten en verloor de Dow Jones index 0,5 procent op 46.358,42 punten.