Beleggers Belangen Live

Umicore | Ceo-wissel en staatsinmenging zetten koers in beweging

Heel veel turbulentie in de beurskoers van het Belgische materialentechnologiebedrijf Umicore de afgelopen dagen.

Aandeelhouders van deze recente Tip van de Week werden eerst verrast door de mededeling dat de Belgische overheidsholding FPIM een belang van 5% had genomen in Umicore via aankopen op de beurs.


FPIM – voluit Federale Participatie en Investeringsmaatschappij – kreeg van de overheid de opdracht om een belang te nemen in Belgische bedrijven die de Staat als cruciaal ziet voor de toekomst. Umicore speelt een belangrijke rol in de vergroening van de economie. De reden om het aandeel te tippen echter, was de forse koersaderlating van €60 naar €20 de voorbije drie jaar.

Gevoelig voor overname

Dat maakt de materialenspecialist gevoelig voor een (buitenlandse) overname. Via de participatiename door FPIM stuurt de Belgische Staat het signaal uit dat ze niet wil dat Umicore wordt overgenomen door een buitenlandse maatschappij. Logisch dat de koers onder druk kwam, want vooral Angelsaksische investeerders zijn allergisch voor dergelijke overheidsingrepen bij privé-bedrijven.

Lees ook Aandeel voor de rest van het decennium

Een tweede schok kwam slechts enkele dagen later toen werd medegedeeld dat totaal onverwacht topman Matthias Miedrich in onderling overleg het bedrijf verlaat. Hij wordt vervangen door Bart Sap, die precies twintig jaar op de teller heeft bij Umicore. Wellicht speelden de blijvende twijfels rond de strategie met batterijmaterialen Miedrich parten.

Advies aandeel Umicore blijft ‘Kopen’

Veel bewegingen en niet allemaal om even trots op te zijn bij Umicore. Maar fundamenteel is het aandeel té goedkoop en blijven we dit als een mooie instapkans zien voor de komende jaren. Het advies blijft ‘kopen’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert