Beleggers Belangen Live

Sprouts Farmers Market | Grote uitblinker in lastige sector

Menno van Hoven

Eén van de best presterende aandelen in de Verenigde Staten in 2024 is Sprouts Farmers Market met een koerswinst van 140%.

Sprouts is een Amerikaanse supermarktketen die zich richt op natuurlijke en biologische voedingsmiddelen. De winkels bieden een breed assortiment aan verse producten, zoals groenten, fruit, vlees, en vis, evenals gezondheidsproducten en supplementen.

Sprouts staat bekend om de gerichtheid op duurzaamheid en betaalbare, gezonde keuzes. Dankzij de relatief lage prijzen en de aandacht voor onder meer glutenvrije opties en andere voedselallergieën is Sprouts populair bij en toegankelijk voor een breed publiek.

Dat laatste kan bijvoorbeeld niet gezegd worden van een bekendere concurrent als Whole Foods, dat jaren geleden werd gekocht door Amazon. Die winkel staat juist bekend staat als zeer duur en meer gericht op de ‘elite’ die niet elk dubbeltje hoeft om te keren om het einde van de maand te halen (gekscherend krijgt Whole Foods wel eens de bijnaam ‘Whole Paycheck’).

Groei

Sprouts groeit razendsnel en heeft momenteel meer dan 400 winkels in 23 staten. De omzet groeide vorig jaar met 6,8% naar een nieuw record van $6,8 mrd en voor 2024 verwachten analisten een groei van bijna 10% tot ruim $7,5 mrd.

Deze groeicijfers zijn voor de retailsector uitzonderlijk. Ter illustratie: supermarktketens als Ahold Delhaize en Kroger boeken met moeite 2% per jaar omzetgroei.

Waardering Sprouts

Sprouts, dat geen dividend betaalt, heeft bovendien een ijzersterke, nagenoeg schuldvrije, balans en realiseert met 6% veel hogere marges dan Kroger (3%) en Ahold (4%). Daar hoort ook een hoge waardering bij: de k/w is nu ruim 30.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert