Beleggers Belangen Live

Estée Lauder | Spannende tijden voor aandeelhouders cosmeticareus

Menno van Hoven

Luxeaandeel Estée Lauder maakt bokkesprongen op de beurs. Op een koerstik van bijna 20%, volgde licht herstel.

Het aandeel van de Amerikaanse cosmeticareus (beurswaarde $74 mrd) kreeg op 3 mei een enorme dreun te verwerken nadat de omzetverwachting voor 2023 verder was teruggeschroefd. Het aandeel stond intraday ruim 20% lager om uiteindelijk met een min van 17% te sluiten.

Het bedrijf achter tientallen bekende merknamen op gebied van cosmetica, haarverzorging, huidverzorgingsproducten en geurtjes is voor 38% in handen van de familie Lauder, die bij elkaar zo’n 86% van de stemrechten heeft. Op de beurs ligt het aandeel er al langere tijd zeer slecht bij, nadat eind 2021 een piek van ruim $370 was bereikt op de beurs in New York, waar het aandeel een notering heeft onder ticker symbool EL.

Estée Lauder verwacht een omzetdaling van 10 tot 12% in 2023, tegen een eerder voorziene krimp van 5 tot 7%. Boosdoener zijn de voor het bedrijf zeer belangrijke ‘duty free’-verkopen aan reizigers op onder meer luchthavens in Azië. Het opheffen van de coronamaatregelen zag het concern daar niet terug in vraagherstel, in tegenstelling tot concurrenten als LVMH en L’Oréal. Bovendien heeft Estée Lauder het moeilijk in de Verenigde Staten, waar de omzet vooral door toegenomen concurrentie onder druk staat.

Deze week veerde het aandeel Estée Lauder weer even op na een bericht van The New York Post dat activistische belegger Nelson Peltz Estée Lauder in het vizier zou hebben en de boel wil ‘opschudden’. Ondertussen noteert het aandeel op basis van analistenverwachtingen over 2023 nu tegen een k/w van ruim 61, met 1,3% dividend. Voor L’Oréal betaal je ‘slechts’ 36 keer de verwachte winst en krijg je 1,4% dividend. In tegenstelling tot Estée Lauder schrapte L’Oréal, dat nabij de hoogste koers ooit staat, het dividend niet tijdens de coronapandemie.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert