Beleggers Belangen Live

Royal Caribbean Cruises | Koersstijging verplettert concurrenten

Het aandeel van Royal Caribbean Cruises is met een koersstijging van 39% in 2024 uitstekend bezig. Ook over een lange periode doet de koers het voortreffelijk met bijna +70% ten opzichte van een jaar geleden en zelfs een vervijfvoudiging sinds juli 2022.

De huidige koers van $166,40 ligt ruim boven de top van voor de coronaperiode. De operationele resultaten zijn er ook naar.


In 2023 lag de omzet met $13,9 mrd 27% hoger dan in 2019. En bij de update over het eerste kwartaal werden de verwachtingen voor 2024 al verhoogd naar een aangepaste winst van $10,70-10,90 per aandeel.

Goede vooruitzichten

Daarmee oogt Royal Caribbean Cruises niet erg duur, met een geschatte koerswinstverhouding van 15 voor 2024 en gezien de structurele groeivooruitzichten voor de cruisebranche. Royal Caribbean Cruises voegt in de periode 2024-2025 nog vier nieuwe schepen toe aan de huidige vloot van 65.

Lees ook Op koers voor mooie jaren

Het contrast met de koersrendementen van concurrenten Norwegian Cruise Line Holdings en Carnival Corporation is groot. Beide stegen in 2024 zo’n 6% en ten opzichte van een jaar geleden liggen hun rendementen nog wat lager.

Om de hoogste koersen van voor corona te bereiken moeten beide grofweg verdrievoudigen. De bedrijven hebben een grotere aandelenverwatering gehad tijdens de coronapandemie, maar zien de toekomst zonnig tegemoet. Vanwege de laagste waardering (k/w 2024 12,9) en grootste groeipotentie is Norwegian Cruise Line Holdings de Tip van de Week.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Martijn van Herpen

Martijn van Herpen (1977) werkte na zijn studies Milieutechnologie en Bedrijfswetenschappen in diverse functies op het gebied van risicomanagement. In 2020 rondde hij ook zijn Executive Master of Internal Auditing af. In 2023 stapte hij bij Beleggers Belangen weer in de beursjournalistiek. Zijn primaire aandachtsgebieden zijn de sectoren Handel (consumenten), Voeding & drank en Persoonlijke verzorging.

Meer artikelen van deze expert