(ABM FN-Dow Jones) Rheinmetall neemt de Duitse bouwer van marineschepen Naval Vessels Lürssen over. Dit maakte het Duitse defensiebedrijf maandag bekend, zonder financiële details te geven.
Door ook marineschepen te gaan bouwen, versterkt Rheinmetall zijn positie als leidende leverancier van defensietechnologie in Duitsland en Europa, stelde het bedrijf.
“In de toekomst willen we een relevante speler zijn ter land, op het water, in de lucht en in de ruimte”, zei CEO Armin Papperger van Rheinmetall.
Daarnaast kan de zware infrastructuur van de scheepswerven van Naval Vessels Lürssen ook bijdragen aan de capaciteit van de voertuigproductie van de Rheinmetall-divisie Vehicle Systems.
NVL heeft onder meer vier scheepswerven in Noord-Duitsland en verschaft werk aan 2.100 mensen wereld wijd, met een omzet van circa 1 miljard euro in 2024. Het militaire bedrijf werd in 2021 afgesplitst van de gelijknamige bouwer van jachten.
De overname zou begin volgend jaar afgerond moeten zijn.