(ABM FN-Dow Jones) De olieprijs is donderdag verder gedaald, terwijl het algemene sentiment op de financiële markten verzuurde. Bij een settlement van 59,14 dollar werd een vat West Texas Intermediate 0,5 procent goedkoper.
Woensdag daalden de olieprijzen ook al op berichten dat de VS en Rusland werken aan een nieuw vredesplan voor Oekraïne, waarbij dat land flinke concessies moet doen. Door het nieuws liep de geopolitieke premie uit de olieprijzen.
“In de komende tijd zullen de markten zich richten op de manier waarop sancties [tegen Rusland] de handelsstromen hervormen, of de groei van het aanbod de vraag blijft overtreffen en in hoeverre geopolitieke risico’s nieuwe volatiliteit in de prijzen brengen”, aldus Soojin Kim van MUFG.
Volgens Ritterbusch blijven de oliemarkten binnen een bepaalde bandbreedte, met ‘bearish’ visies op de ontwikkeling van de vraag en aanbod die worden gecompenseerd door geopolitieke risico’s.
“We zien nog steeds weinig kans dat WTI deze en volgende maand ver van de 60 dollar zal afwijken”, aldus Ritterbusch.
“Een hernieuwde verzwakking van de WTI-structuur zou beperkt kunnen blijven, tenzij er belangrijke geopolitieke ‘bearish’ krantenkoppen komen”, volgens de analisten.