Beleggers Belangen Live

Nvidia brengt optimisme terug op Europese beurzen

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden donderdag rond het middaguur hoger, profiterend van de opluchting over de resultaten van Nvidia woensdag nabeurs. De zorgen over een AI-bubbel zijn daardoor voorlopig weer naar de achtergrond gedrongen.

De brede STOXX Europe 600 index steeg 0,9 procent tot 566,57 punten, de Duitse DAX steeg 1,1 procent tot 23.409 punten en de Franse CAC 40 stond op een plus van 0,9 procent op 8.022 punten. De Britse FTSE 100 won 0,7 procent op 9.571 punten.

“We kunnen wel zeggen dat de resultaten van Nvidia de stemming op de markt compleet hebben veranderd en alle vrees voor een AI-bubbel voor nu hebben weggeduwd”, stelde Deutsche Bank. De bank denkt wel dat het verschil in prestatie tussen Nvidia en rivalen waarschijnlijk verder zal toenemen. 

Beleggers keken ook naar de notulen van de vorige vergadering van de Fed, die aan de havikachtige kant waren en veel verdeeldheid toonden over de vraag of de rente in december verder omlaag zou kunnen, volgens Jefferies.

Het wachten is nu op de banencijfers voor september voor meer indicaties over de Amerikaanse arbeidsmarkt, maar het ministerie van Arbeid meldde dat het rapport voor oktober niet meer gepubliceerd zal worden vanwege de shutdown. Het novemberrapport zal wel enige data over oktober melden maar dat komt pas na de rentevergadering van de Fed in december. 

“Dit vermindert de beschikbaarheid van data voor de Fed voorafgaand aan de vergadering en maakt een renteverlaging daardoor minder waarschijnlijk”, concludeerde Deutsche Bank.

De olieprijs steeg 0,6 procent tot 63,92 dollar voor een vat Brent-olie.

De euro/dollar noteerde op 1,1524. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er 1,1526 op de borden. Volgens ING is de euro veel sterker gedaald tegenover de dollar dan gerechtvaardigd zou zijn op basis van het verschil in rentestanden tussen de Fed en de ECB.

Bedrijfsnieuws 

In Amsterdam waren halfgeleiders in trek na de sterke omzetcijfers van Nvidia. Bese ging aan de leiding met een plus van 1,6 procent, gevolgd door ASMI en ASML. 

Sectorgenoot STMicroelectronics was juist een relatief sterke daler met een min van 2 procent. Ook autofabrikanten Stellantis en Renault verloren terrein in Parijs, terwijl Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz lager noteerden in Frankfurt.

Siemens Energy steeg 7 procent in Frankfurt. Het bedrijf gaat voor miljarden aan eigen aandeleninkopen. Tot eind 2028 zou het gaan om maximaal 6 miljard euro.

BNP Paribas won 5 procent in Parijs. De bank verhoogde zijn doelen voor de winstgevendheid en gaat aandelen inkopen. Société Générale en Crédit Agricole boekten kleinere winsten. Ook Caixabank kon 3,6 procent bijschrijven in Madrid waar de andere banken ook terrein wonnen. 

Defensiereus Rheinmetall werd 5,2 procent meer waard en Thales kon 2,2 procent bijschrijven.

Ook de verzekeraars NN Groep, ASR en Aegon wonnen terrein op het Damrak. 

Novartis koerste een half procent lager op de Zwitserse beurs. De farmaciereus verwacht stabiele groei tot en met 2030, van 5 tot 6 procent, afgezien van valutaschommelingen. 

Futures Wall Street 

De Amerikaanse beurzen gaan donderdag een hogere opening tegemoet. Futures op de S&P 500 index noteren tot 1,1 procent in het groen.

Wall Street sloot woensdag hoger. De S&P 500 index steeg 0,4 procent tot 6.642,16 punten. De Nasdaq Composite klom 0,6 procent tot 22.564,23 punten en de Dow Jones-index steeg 0,1 procent tot 46.138,77 punten.