Beleggers Belangen Live

Mexico verlaagt rente voor de tiende keer op rij

(ABM FN-Dow Jones) De Bank of Mexico heeft donderdag zoals verwacht haar belangrijkste rente verlaagd tot het laagste punt in drie jaar. Dit bleek uit het rentebesluit van de Mexicaanse centrale bank.

De vijfkoppige raad van bestuur stemde met 4 tegen 1 voor een verlaging van de rente met 25 basispunten tot 7,50 procent. Het was de tiende verlaging op rij, waardoor de rente nu op het laagste niveau sinds juni 2022 staat.

De Bank of Mexico verklaarde in een toelichting dat verdere renteverlagingen mogelijk zijn, aangezien zij nog steeds verwacht dat de inflatie in het derde kwartaal van volgend jaar terugkeert naar de doelstelling van 3,0 procent.

De inflatie in Mexico bedroeg medio september 3,74 procent. De kerninflatie kwam uit op 4,26 procent.

De Bank of Mexico wees donderdag verder op de zwakte van de economie, de stijging van de Mexicaanse peso en “de mogelijke impact van veranderingen in het handelsbeleid wereldwijd.”

De Mexicaanse munt handelde na het rentebesluit 0,5 procent lager ten opzichte van de dollar op 18,5191.