(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse overheidssluiting komt mogelijk ergens deze week ten einde, maar als dat niet gebeurt, kan de regering-Trump “strengere maatregelen” opleggen om de Democraten tot medewerking te dwingen. Dit zei economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett maandag tegen CNBC.
Hassett suggereerde in het programma Squawk Box dat de Democraten wilden wachten met het stemmen vóór een Republikeinse begrotingsmaatregel tot na de landelijke ‘No Kings’-protesten die afgelopen weekend door heel Amerika plaatsvonden, omdat dit “slechte publiciteit” zou geven.
“Nu is er een kans dat deze week alles snel op zijn plaats valt”, aldus Hassett. “De gematigde Democraten zullen vooruitgang boeken en ervoor zorgen dat de overheid weer opengaat, waarna we kunnen onderhandelen over het beleid dat zij willen, volgens de normale procedure”, aldus de economisch adviseur.
De Republikeinen willen een kortetermijnresolutie aannemen om de financiering op het huidige niveau te hervatten. De Democraten eisen dat elke noodwet extra uitgaven voor gezondheidszorg omvat, waaronder een verlenging van de belastingvoordelen van de Affordable Care Act die aan het einde van het jaar aflopen.
De shutdown duurt inmiddels drie weken en heeft tot nog toe geleid tot de vertraging van een reeks aan macrodata, waaronder belangrijke banencijfers. Komende vrijdag verschijnen wel Amerikaanse inflatiecijfers.