Beleggers Belangen Live

Keyware boekt verlies

(ABM FN) Keyware Technologies heeft in het eerste halfjaar van 2025 verlies geleden. Dit bleek vrijdagvond uit cijfers die de betalingsspecialist uit Brussel presenteerde. 

Keyware meldde een nettoverlies van 1,2 miljoen euro geleden, tegenover een nettowinst van 1,6 miljoen euro een jaar eerder. De omzet daalde dan ook met 16,7 procent naar 9,9 miljoen euro, maar de cashpositie verbeterde aanzienlijk met 2,6 miljoen euro naar 7,1 miljoen euro.

Het verlies wordt grotendeels verklaard door een eenmalige herziening van de leaseportefeuille ter waarde van 1,1 miljoen euro. Deze aanpassing past binnen een nieuwe commerciële strategie waarbij Keyware minder proactief nieuwe leasecontracten verlengt en meer vertrouwt op stilzwijgende verlengingen door klanten.

De EBITDA van Keyware daalde van 2,7 miljoen euro naar 1,8 miljoen euro, terwijl de EBITDA-marge daalde van 23,0 naar 17,9 procent.

Keyware sprak in een toelichting van een “gezonde cashflow”.

Strategische koerswijziging beïnvloedt cijfers

Keyware heeft zijn commerciële aanpak aangepast door teams te focussen op nieuwe klanten in plaats van contractverlengingen. Deze wijziging heeft onder IFRS-16 boekhoudregels directe impact op de gerapporteerde omzet, omdat lease-inkomsten over de volledige contractduur worden verantwoord, lichtte de betalingsspecialist toe.

Keyware heeft ook zijn operationele processen aangescherpt naar aanleiding van het stijgend aantal faillissementen in België, wat heeft geleid tot snellere stopzetting van diensten bij wanbetalingen.

Het segment betaalterminals en autorisaties vertegenwoordigde 85,5 procent van de omzet, tegen 88,6 procent een jaar eerder. De software-activiteiten bleven stabiel met een lichte stijging van 81.000 euro naar 1,4 miljoen euro omzet.

Vooruitzichten

Keyware sprak van “duidelijke groeipaden” voor zowel België als Frankrijk.

“Indien de uitvoering van de strategie slaagt, kan dit leiden tot een toename van recurrente inkomsten en een structurele versterking van de winstgevendheid.”

Maar Keyware waarschuwde ook dat er wel degelijk executierisico’s kleven aan de nieuwe strategie, zoals onder meer inzake marktacceptatie, regelgeving en operationele implementatie.