(ABM FN-Dow Jones) De Aziatische beurzen koersten woensdagochtend overtuigend hoger.
De Nikkei-index won 1,9 procent op 47.736,10 punten en de Hang Seng-index schreef 1,5 procent bij op 25.812,15 punten. De SSE Composite-index won 0,3 procent op 3.878,50 punten.
De producentenprijzen in China zijn in september opnieuw gedaald, maar wel in een lager tempo, zo bleek woensdag uit overheidscijfers. Op jaarbasis daalden de fabrieksprijzen met 2,3 procent. In augustus was dit nog een daling van 2,9 procent en in juli van 3,6 procent.
De vertraging in de Aziatische export was milder dan verwacht, ondanks dat het momentum afnam in augustus en september in de meeste regio’s, stelden economen van Citi. Vooral door de afnemende vraag vanuit de VS, nam de export vanuit Azië af. Vietnam zag juist een korte opleving en in China bleef de export veerkrachtig, oordeelde Citi. De regio wordt hard geraakt door de importheffingen van de VS, merkten de economen op.
Ook de consumentenprijzen bleven dalen in China. De consumentenprijzen daalden met 0,3 procent op jaarbasis, na een daling van 0,4 procent in augustus. Op maandbasis stegen de Chinese consumentenprijzen in september met 0,1 procent, na een pas op de plaats in augustus.