(ABM FN-Dow Jones) Glencore en Rio Tinto zijn weer in gesprek over een mogelijke fusie waaruit het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld zou ontstaan. Dat heeft Glencore donderdag bevestigd, na een verhaal in de Financial Times.
Ook Rio Tinto liet vervolgens weten dat gesproken wordt over een fusie door middel van een aandelenruil. Verwacht wordt dat Rio Tinto, dat zijn hoofdkantoren in het Verenigd Koninkrijk en Australië heeft, het in Zwitserland gevestige Glencore overneemt middels een door de rechtbank goedgekeurde regeling.
Glencore, dat een beursnotering in Londen heeft, heeft een marktkapitalisatie van tegen de 50 miljard pond en Rio Tinto is meer dan 100 miljard pond waard. Een overnamevoorstel van Glencore in 2014 wees Rio Tinto nog af.