(ABM FN-Dow Jones) De Aziatische hoofdindices noteerden dinsdagochtend overwegend binnen een smalle bandbreedte ten opzichte van het slot van maandag.
De Amerikaanse oliefuture koerste daarnaast vanochtend 0,7 procent lager op 62,97 dollar per vat. Wall Street maakte maandagavond nog een pas op de plaats.
Maandagavond vond er een ontmoeting plaats tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in het Witte Huis over de toekomst van Oekraïne en Rusland, waarbij veel Europese leiders, waaronder Emmanuel Macron, Keir Starmer, Friedrich Merz, Giorgia Meloni, Ursula von der Leyen en Mark Rutte, aanschoven.
Vrijdag ontmoette Trump in Alaska nog de Russische leider Vladimir Poetin, waarbij over de voorwaarden voor een mogelijke vrede tussen Rusland en Oekraïne werd gesproken.
De besprekingen van maandag draaiden onder meer om de eventuele toepassing van ‘NAVO-achtige’ veiligheidsgaranties voor Oekraïne, ofwel collectieve bescherming zonder formeel NAVO-lidmaatschap, maar met krachtige juridische waarborgen.
President Trump kondigde na afloop van de besprekingen aan dat hij directe besprekingen wilde faciliteren tussen Zelensky en Poetin, mogelijk met een trilaterale top met Trump erbij. Zelensky toonde zich bereid tot een ontmoeting zonder voorwaarden.
Volgens NAVO-chef Mark Rutte werd er niet gesproken over een aanpassing van grenzen en dit blijft een onderwerp voor mogelijk trilateraal overleg.
De Europese beurzen lijken zich dinsdag op te maken voor een licht hogere opening.