(ABM FN-Dow Jones) In China noteerde de beurs Hang Seng index in Hongkong maandagochtend bijna twee procent in het groen, terwijl de Nikkei index in Tokio juist ruim anderhalf procent prijs moest geven.
Chinese beleggers reageerden onder meer positief op een opleving van de industrie, die volgens cijfers van S&P Global en RatingDog in augustus weer een kleine groei liet zien.
De aandelen van techreus Alibaba stegen daarnaast in Hongkong met maar liefst 17 procent, na onder meer sterke kwartaalcijfers vrijdag nabeurs. Hieruit kwam naar voren dat de e-commercegigant in het eerste kwartaal van zijn lopende boekjaar 2026 een sterke groei heeft laten zien bij clouddiensten en kunstmatige intelligentie.
Bovendien meldde de Wall Street Journal vrijdag dat de Chinese techgigant een geavanceerdere chip zou hebben ontwikkeld om het gat te vullen dat is ontstaan doordat Nvidia exportrestricties heeft opgelegd gekregen voor de verkoop van zijn chips in China. Het aandeel Nvidia, goed voor een weging van 8 procent in de Amerikaanse S&P 500 index, daalde vrijdag met 3,3 procent.
In Tokio werden techaandelen juist getroffen door winstnemingen na een verlies van techbeurs Nasdaq van 1,2 procent vrijdagavond. Een dag eerder scherpte de index, net als de Dow, overigens nog zijn hoogste stand ooit aan. Vandaag houdt Wall Street de deuren gesloten vanwege Labor Day.
De Amerikaanse oliefuture daalde vanochtend met bijna een half procent naar 63,74 dollar per vat. Goud steeg juist met bijna een procent naar 3.479 dollar per troy ounce, nipt onder de hoogste stand ooit van 3.500 dollar per troy ounce, neergezet in april dit jaar. Bitcoin stond daarentegen vanochtend onder druk.
De Europese beurzen gaan maandag naar verwachting een rustige opening tegemoet.