Beleggers Belangen Live

Europa’s grootste telecomconcern blijft maar stijgen

Stephen Hendriks

Deutsche Telekom (+21,3%) is de uitblinker in de Europese telecomindex, die de brede Stoxx Europe 600 achter zich laat.

Met een beurswaarde van bijna €113 mrd is Deutsche Telecom veruit het grootste telecomconcern van Europa. De beurswaarde van de Duitse gigant is maar liefst vier keer zo groot als Vodafone, de nummer twee in Europa.

Deutsche Telekom domineert met een weging van bijna 26% de iShares STOXX Europe 600 Telecommunications ETF die in 22 Europese telecombedrijven belegt. Dit jaar presteert de Europese telecomsector met een koerswinst van 16,5% aanmerkelijk beter dan de brede Stoxx Europe 600 Index. Deutsche Telekom (+21,3%) doet het op zijn beurt weer beter dan de Europese telecomindex.

T-Mobile US (TMUS) is het kroonjuweel van de Duitsers. De beurswaarde van de succesvolle Amerikaanse dochter bedraagt een kleine $182 mrd. Vorige week maakte Deutsche Telekom-topman Timotheus Höttges bekend dat de Duitsers eerder dan verwacht een meerderheid in de Amerikaanse dochter hebben verkregen. Sinds vorige week bedraagt het belang van Deutsche Telekom in T-Mobile US 50,2% nadat T-Mobile US eigen aandelen had ingekocht en deze had doorgehaald. Omdat Deutsche Telecom zelf zijn aandelen in T-Mobile US vasthield, liep het belang in de Amerikaanse dochter vanzelf op.

Operationeel gaat het zo goed met T-Mobile US dat kredietbeoordelaar Moody’s de credit rating voor het bedrijf met een stapje verhoogde tot Baa2. Volgens Moody’s zal de free cash flow ook in een onzeker economisch klimaat verder kunnen groeien. Dit ongetwijfeld tot groot genoegen van Deutsche Telekom dat deze week een ruim 9% hoger dividend van €0,70 per aandeel heeft uitgekeerd.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert