Beleggers Belangen Live

Concentrix verlaagt outlook

(ABM FN) Het aandeel Concentrix kelderde vrijdag met 10 procent, nadat het Amerikaanse techbedrijf een verlaging van de outlook bekendmaakte.

Het bedrijf, waarin GBL een belang van bijna 14 procent heeft, wees op de “tumultueuze” macro-economische omstandigheden.

Concentrix verwacht in het lopende boekjaar 2025 een aangepaste winst per aandeel van 11,11 tot 11,23 dollar te boeken, waar eerder werd gerekend op 11,53 tot 11,76 dollar.

De omzetverwachting werd vrijdag licht naar boven bijgesteld en moet nu uitkomen op 9,8 tot 9,82 miljard dollar, van eerder 9,72 tot 9,82 miljard dollar.

De cijfers over het derde kwartaal waren gemengd. De aangepaste winst per aandeel was met 2,78 dollar lager dan de winst van 2,87 dollar een jaar eerder. De analistenconsensus rekende ook op 2,87 dollar voor het afgelopen kwartaal.

De omzet steeg met 4 procent op jaarbasis naar 2,48 miljard dollar en dat was nipt  beter dan de 2,46 miljard dollar waar de markt op rekende.

Outlook

In het vierde kwartaal moet de omzet uitkomen tussen 2,53 en 2,55 miljard dollar en de aangepaste winst per aandeel tussen de 2,85 en 2,96 dollar.

GBL sloot vrijdag 0,6 procent hoger op 75,05 euro.