Beleggers Belangen Live

Booking | Hotelaandeel doorbreekt de grens van $5000

Adygea, Russia - January 16, 2018: The home page of the Internet booking of hotels booking.com on the screen the Chinese Xiaomi smartphone in male hand on a computer monitor

Het aandeel Booking.com sloot op 6 november op $5001,19 nipt boven de symbolische grens van $5000. Het is het gevolg van veel sterker dan verwachte resultaten over het derde kwartaal.

Bij de cijfers over het tweede kwartaal was Booking juist nog wat voorzichtig geweest. Mede gezien de onzekere verwachtingen die meerdere grote hotelketens voor de tweede jaarhelft van 2024 hadden afgegeven, was de jaar op jaar groei van 8% aan geboekte overnachtingen in het derde kwartaal dan ook een opsteker.

De omzet steeg met 9%, tot $8,0 mrd en onderaan de streep groeide de aangepaste nettowinst ook met 9%, tot $2,8 mrd. De aangepaste winst per aandeel kwam uit op $83,89, wat zelfs 16% meer was dan een jaar geleden.

Groeiende segmenten

Booking groeide in al haar segmenten fors, waarbij vooral de enorme groei bij de categorieën Connected Trip (40+%) en Genius (+/-55%) opviel. Via Connected Trip kun je naast de boeking van je locatie ook aanverwante diensten boeken, zoals een huurauto. Dit segment maakt inmiddels meer dan 10% van de totale omzet uit, waarmee het een substantiële bijdrage aan de omzet(groei) levert.

En Genius betreft een lidmaatschap waarmee kortingen en loyaliteitspunten zijn te verdienen, waarmee Booking klanten zo veel mogelijk aan zich probeert te binden.

Nog rek in

Concluderend heeft het aandeel Booking nog volop mogelijkheden voor verdere groei. Na de 65% stijging in de afgelopen 52 weken is de waardering daar met een k/w van 27,5 voor 2024 inmiddels ook wel naar.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Martijn van Herpen

Martijn van Herpen (1977) werkte na zijn studies Milieutechnologie en Bedrijfswetenschappen in diverse functies op het gebied van risicomanagement. In 2020 rondde hij ook zijn Executive Master of Internal Auditing af. In 2023 stapte hij bij Beleggers Belangen weer in de beursjournalistiek. Zijn primaire aandachtsgebieden zijn de sectoren Handel (consumenten), Voeding & drank en Persoonlijke verzorging.

Meer artikelen van deze expert