Beleggers Belangen Live

BNP Paribas kondigt aandeleninkoopprogramma aan

(ABM FN-Dow Jones) BNP Paribas gaat voor 1,15 miljard euro aan eigen aandelen inkopen en verhoogde ook de winstdoelen. Dit maakte de Franse bank donderdag bekend.

“Door bestaande groeimotoren te benutten, willen we ons winstgevendheid verder verbeteren”, zei CEO Jean-Laurent Bonnafé donderdag. Hij benadrukte dat de bank de aandeelhouder daarbij niet uit het oog zal verliezen.

BNP wil versneld niet-strategische activa afstoten, terwijl het een “bescheiden” groei van risicogewogen activa van ongeveer 2 procent per jaar wil realiseren in een poging om de winst te verhogen.

Als onderdeel van dit plan verhoogde BNP donderdag het doel voor de Tier 1-kapitaalratio naar 13 procent in 2027. Aan het einde van het derde kwartaal stond deze ratio nog op 12,5 procent.

De bank bevestigde ook de doelstelling voor het rendement op tastbare eigen vermogen (ROTE) van 13 procent in 2028, wat neerkomt op een stijging van 2,1 procentpunt ten opzichte van 2024.

Het verlagen van de kosten zal een belangrijke rol spelen bij het verhogen van de winstgevendheid. De verhouding tussen kosten en inkomsten moet in 2026 circa 61 procent zijn. In 2028 denkt BNP deze ratio te hebben verlaagd naar 58 procent.

Bij de jaarcijfers over 2025 wil BNP een uitgebreide outlook geven voor de periode tot en met 2028. Een plan voor de middellange termijn tot aan 2030 zal begin 2027 worden gepresenteerd.

Het aandeel BNP schoot donderdag in Parijs 6 procent omhoog.