Beleggers Belangen Live

Beursupdate: InPost uitblinker op lichtgroen Damrak

(ABM FN-Dow Jones) De AEX index koerste dinsdag kort na de beursgong 0,2 procent hoger naar 987,13 punten, terwijl de Midkap 0,5 procent won.

Onder de hoofdaandelen ging InPost aan kop met een winst van 16,8 procent. Kort voor opening van de handel meldde InPost dat het een overnamebod heeft ontvangen, nadat de koers maandag ook al flink steeg. Wie het bod uitbracht en hoeveel die partij bereid is te betalen, meldde de Poolse specialist in pakketkluisjes niet.

ASMI won 4,6 procent gevolgd door Aegon met 2,2 procent. Shell won 1 procent. 

Het aandeel Heineken verloor 1,5 procent, na een positief rapport van Deutsche Bank, maar een adviesverlaging van RBC.

Wolters Kluwer daalde met 2,5 procent.

In de AMX wonnen Air France-KLM en Galapagos meer dan 2 procent. Aperam daalde na het herhalen van de outlook voor het vierde kwartaal met 2,4 procent. 

In de AScX won TomTom meer dan 4 procent, na de aankondiging van een aantal hernieuwde samenwerkingen.