Beleggers Belangen Live

Hang Seng Index | Hong Kong weer in een berenmarkt

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

Na een van de slechtste beursweken van het jaar belandde de Hang Seng Index vorige week vrijdag weer in een berenmarkt.

De hoofdgraadmeter van de beurs van Hongkong werd hard geraakt door alle slechte nieuws uit China waarover wij toen ook berichtten. Van de tegenvallende economische groei tot de grote problemen in de vastgoedmarkt, zoals met de vastgoedontwikkelaars Country Garden en Evergrande.

Ook zwaargewichten Tencent, Alibaba en HSBC leden zware koersverliezen, waardoor de Hang Seng Index vrijdag sloot met een verlies van meer dan 20% vanaf de laatste piek eind januari. Maandag sloot de Hongkongse graadmeter zelfs voor de zevende achtereenvolgende handelsdag lager, de langste verliesreeks sinds november 2021. Nieuwe twijfels over de bereidheid van de Chinese centrale bank om de economie te stimuleren, speelden hierin een grote rol.

De beurs van Hongkong is de laatste jaren vaker overgevoelig gebleken voor wisselingen in het marktsentiment. Doordat technologie- en andere groeiaandelen een relatief zware weging hebben, verloor de Hang Seng Index tussen medio februari 2021 en eind oktober vorig jaar 52,8%. Zoals bekend werden technologie- en andere groeiaandelen in die periode wereldwijd het hardst getroffen door de toenemende inflatie- en rentezorgen.

Daar stond tegenover dat de Hang Seng Index vanaf het dieptepunt op 30 oktober 2022 tot de piek op 27 januari met +54,5% een buitengewoon goed rendement neerzette. Vanaf die piek sloot de graadmeter maandag weer 22,3% lager, met als grootste verliezer het eerder genoemde Country Garden. Overigens werd eind vorige week ook bekend dat dit aandeel begin volgende maand uit de Hang Seng Index  zal worden verwijderd.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert