Beleggers Belangen Live

Aziatische beurzen kleuren rood

(ABM FN-Dow Jones) Het sentiment op de Aziatische beurzen was dinsdagochtend flink negatief. De beurzen in Tokio en Hongkong verloren tot twee procent.

Vooral techaandelen waren vanochtend uit de gratie, na een daling van techbeurs Nasdaq maandagavond op Wall Street van iets meer dan een half procent, vooral door verliezen voor AI-gerelateerde aandelen. De Dow wist het verlies gisterenavond tot een minimum te beperken.

Opvallend was de scherpe daling van bitcoin met ongeveer 4 procent naar circa 86.000 dollar. In het kielzog van bitcoin daalden op Wall Street crypto-aandelen, zoals Strategy en Coinbase Global, tot wel 8 procent. Begin oktober piekte bitcoin nog rond de 126.000 dollar.

De Amerikaanse olie-future koerste daarnaast vanochtend met bijna een procent lager naar 56,35 dollar per vat. De future noteert nu rond de laagste stand van 2025.

In Japan kwam uit voorlopige cijfers naar voren dat de economie in december iets minder hard is gegroeid dan in november. 

De inkoopmanagersindex voor de dienstensector daalde van 53,2 in november naar 52,5 in december. De inkoopmanagersindex voor de Japanse industrie steeg daarentegen van 48,7 naar 49,7, wat nog wel altijd wijst op een heel milde krimp. De samengestelde index daalde zo van 52,0 naar 51,5.

De Europese beurzen maken zich dinsdag op voor een rode opening.