Beleggers Belangen Live

AstraZeneca | Koers in mineur na tegenvallend studieresultaat

Stephen Hendriks

Aandelen uit de biofarmasector kunnen flink bewegen op de publicatie van studieresultaten naar nieuwe medicijnen. Maar de daling van 8% van AstraZeneca was toch echt opvallend.

AstraZeneca, dat een beurswaarde heeft van bijna £165 mrd, ging als gevolg van testresultaten onderuit. Samen met partner Daiichi Sankyo maakte AstraZeneca maandag resultaten bekend van de derde en laatste studiefase van datopotamab deruxtecan, een zogeheten antilichaam-medicijn conjugaat dat is getest tegen longkanker.

Doelstellingen

Een van de doelstellingen van de teststudie werd behaald. Patiënten die het AstraZeneca-medicijn kregen leefden langer met de aandoening zonder dat deze verergerde dan patiënten die met een standaard chemotherapie werden behandeld.

Data over de andere doelstelling, namelijk hoe lang patiënten vanaf de behandeling leven, konden nog niet worden vastgesteld. De teststudie loopt nog door om daar meer duidelijkheid over te krijgen. Enkele patiënten zijn tijdens de teststudie overleden, maar meer informatie dan dat dat gaf AstraZeneca niet.

Aandeel AstraZeneca onderuit

De wat vage bewoordingen in het persbericht roepen enige twijfel op over het potentieel van dit medicijn, waarvoor de verwachtingen hooggespannen waren. Als gevolg van de koersval van afgelopen maandag presteert AstraZeneca over dit jaar slechter dan de andere grote Europese farmaceuten GSK, Novartis, Novo Nordisk, Roche en Sanofi.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert