Beleggers Belangen Live

Amerikaanse rukwind voor Vestas

Wat kunnen beleggers verwachten in 2025
Christian Slagter-Koster
In dit artikel:
VWSc
1,47%

Nieuwe Amerikaanse subsidierichtlijnen leiden tot beter voorspelbare resultaten.

Over het tweede kwartaal steeg de omzet van Vestas Wind op jaarbasis met 14% naar €3,7 mrd. De ebit voor bijzondere posten bedroeg €57 mln en de aangepaste vrije kasstroom kwam uit op €227 mln negatief, tegenover een positieve vrije kasstroom van €524 mln een jaar eerder.

De Deense fabrikant van windmolens had het afgelopen kwartaal te maken met afwachtende klanten. Daar lijkt verandering in te komen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën publiceerde onlangs nieuwe subsidierichtlijnen voor wind- en zonne-energie tot 2030. Volgens Vestas-topman Henrik Andersen zijn de orderontvangsten in het derde kwartaal nu al beter dan in het tweede kwartaal. Vestas herhaalde mede daarom zijn verwachtingen voor heel 2025.

Het bedrijf rekent op een jaaromzet van €18-20 mrd en een ebit-marge van 4-7%. Jefferies verwacht dat het beleggingsverhaal voor Vestas steeds beter wordt. De Amerikaanse orders nemen namelijk toe door Trumps ‘Big Beautiful Bill’ en de financiële vooruitzichten verbeteren dankzij de nieuwe subsidierichtlijnen.

Jefferies heeft het koersdoel verhoogd van DKK126 naar DKK149 en het advies gehandhaafd op ‘kopen’. J.P. Morgan vindt de subsidierichtlijnen zeer positief voor Vestas, omdat ze duidelijkheid verschaffen over subsidies voor de komende jaren. J.P. Morgan hanteert een koopadvies met een koersdoel van DKK164. Deutsche Bank verwacht dat de tweede jaarhelft voor het Deense bedrijf over het algemeen beter zal verlopen, ook al zien zij nog steeds risico’s. De analisten verwachten dat de

offshore-activiteiten tot een operationeel verlies zullen leiden. Deutsche Bank heeft het koersdoel opgetrokken van DKK105 naar DKK118 en het advies laten staan op ‘houden’

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert