Beleggers Belangen Live

Adobe verhoogt outlook

(ABM FN-Dow Jones) Adobe heeft in het afgelopen kwartaal de verwachtingen verslagen en verhoogt de outlook voor heel het gebroken boekjaar. Dit bleek donderdag nabeurs uit de cijfers van het Amerikaanse softwarebedrijf.

“Adobe heeft in het derde kwartaal een recordomzet behaald, met sterke abonnementsinkomsten in zowel het segment digitale media als het segment digitale ervaringen”, aldus CFO Dan Durn.

“We verhogen onze doelstellingen voor de totale omzet en winst per aandeel voor het boekjaar 2025, terwijl we onze groeistrategie uitvoeren om toonaangevende en AI-gestuurde oplossingen te leveren die voldoen aan de uiteenlopende behoeften van onze klanten”, aldus de financieel directeur.

In het derde kwartaal steeg de operationele winst op jaarbasis van 1,992 naar 2,173 miljard dollar en kwam de nettowinst uit op 1,772 miljard dollar, tegenover 1,684 miljard dollar een jaar eerder.

De aangepaste winst bedroeg 5,31 dollar per aandeel. Analisten geraadpleegd door FactSet rekenden op 5,18 dollar.

De omzet steeg op jaarbasis van 5,408 naar 5,988 miljard dollar, waar de markt rekende op 5,918 miljard dollar. Het leeuwendeel van de omzet, 5,791 miljard dollar, kwam uit abonnementen.

Voor het derde kwartaal mikte Adobe zelf op een omzet van gemiddeld 5,9 miljard dollar en een aangepaste winst per aandeel van 5,15 tot 5,20 dollar.

Outlook

Voor heel het gebroken boekjaar mikt Adobe nu op een aangepaste winst per aandeel van 20,80 tot 20,85 dollar, waar eerder werd gerekend op 20,50 tot 20,70 dollar.

De omzet zal uitkomen op 23,65 tot 23,7 miljard dollar, van eerder 23,5 tot 23,6 miljard dollar.

In het lopende vierde kwartaal mikt Adobe op een omzet van 6,075 tot 6,125 miljard dollar en een aangepaste winst per aandeel van 5,35 tot 5,40 dollar.

De markt verwacht in het vierde kwartaal een omzet van 6,085 miljard dollar en een aangepaste winst per aandeel van 5,34 dollar.

Het aandeel Adobe steeg ruim 4 procent in de nabeurshandel op Wall Street, na een lichte stijging in de reguliere sessie.

Volgens Jefferies is het sentiment ten aanzien van het aandeel Adobe “buitengewoon laag”, maar dat is wellicht onterecht. De zakenbank heeft een koopadvies, maar erkent dat “een substantiële bijdrage van AI waarschijnlijk pas in 2026-2027 te verwachten is.”