Optimix geeft twee redenen waarom de duurzame energiesector de komende jaren opnieuw kan opleven.
Naar verwachting stijgt de energievraag wereldwijd de komende jaren door met name opkomende markten in Azië en Afrika, waar de welvaart en de bevolking toeneemt. Het Internationaal Energie Agentschap schat dat het wereldwijde elektriciteitsgebruik van huishoudens in 2035 met 25% gestegen zal zijn en in 2050 zelfs met 60%. Hoewel het gebruik van olie en gas blijft toenemen en ook de hoeveelheid nucleaire energie zal verdubbelen, denkt Optimix dat duurzame energie de belangrijkste bijdrage zal leveren.
Aantrekkelijke waardering
De vermogensbeheerder geeft twee redenen waarom de duurzame energiesector aantrekkelijk is gewaardeerd. Allereerst hebben duurzame energieprojecten weinig lopende kosten, maar vergen ze wel hoge investeringen en zijn door de gestegen rente de kapitaalkosten fors toegenomen. Technologische ontwikkelingen zorgen er echter voor dat deze kosten gaan afnemen. De andere reden is dat de politiek te weinig oog heeft voor de langere termijn. Met name in de Verenigde Staten is onder de regering Trump de steun voor deze sector fors afgenomen. Volgens Optimix is dit inmiddels grotendeels in de koersen verdisconteerd.
Wel is de duurzame energiesector zeer concurrerend, waardoor de winstmarges op met name zonnepanelen laag zijn. Optimix heeft daarom vooral oog voor ondernemingen die zich bezighouden met de installatie van zon- en windenergie en de slimme apparatuur die daarvoor nodig is en voor bedrijven die kunnen profiteren van de uitbreiding en verzwaring van energienetwerken.