Beleggers Belangen Live

Société Générale | Diep dal voor luchtvaartsector

Stephen Hendriks

De koersen van Air France-KLM en Lufthansa hebben volgens Société Générale de bodem nog lang niet bereikt.

De gifbeker is nog niet leeg voor de luchtvaartindustrie, waarschuwt Société Générale. Dat leidt de Franse bank onder meer af uit de planningen van de Europese luchtvaartbedrijven als gevolg van het weer groeiend aantal coronabesmettingen. Deze toenemende besmettingsgraad leidt tot reisbeperkingen en de consequenties daarvan ziet Société Générale terug in de cijfers.

Volgens de bank hebben de luchtvaartmaatschappijen elf weken op rij het aantal beschikbare zitplaatsen steeds weer wat verder uitgebreid. In de week van 24 augustus lag de capaciteit voor intra-Europese vluchten op ruim 47% van het niveau van het jaar ervoor. In april, tijdens het absolute dieptepunt van de coronacrisis, was dat slechts 10%. Op basis van de ingediende capaciteitsplannen komt het aantal beschikbare zitplaatsen voor het derde kwartaal uit op 48% van het niveau van 2019.

Bezorgd

Société Générale ziet dat Air France-KLM en Lufthansa de oorspronkelijk geplande capaciteit voor het derde kwartaal alweer wat reduceren. Voor het winterseizoen ligt de geplande capaciteit voor de intra-Europese vluchten vooralsnog nog op 90% van het niveau van 2019. Dat lijkt aan de hoge kant. Bovendien ziet de bank ook de vraag naar vluchten niet aantrekken. Reizigers zijn bezorgd en risico-avers, aldus de bank. Dat heeft ook negatieve consequenties voor de bezettingsgraad en de marges van de luchtvaartmaatschappijen.

Société Générale handhaaft dan ook zijn verkoopadvies voor zowel Air France-KLM als Lufthansa. Het koersdoel voor Air France-KLM is €1,30 en dat voor Lufthansa €3,00. Daarmee hebben beide aandelen nog een neerwaarts potentieel van maar liefst 66%.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert