Beleggers Belangen Live

Puma geconfronteerd met duivels dilemma

Puma verwachtingen
Christian Slagter-Koster

De voorraden zijn hoog en tegelijkertijd stijgen de kosten voor Puma.

In een poging de dreigende Amerikaanse importheffingen voor te zijn, besloot Puma om zendingen vanuit Azië naar voren te halen. Het gevolg was dat de Duitse kledingfabrikant te maken kreeg met grote voorraden. Aan het einde van het tweede kwartaal lagen de voorraden op jaarbasis 18,3% hoger, voornamelijk dankzij Noord-Amerika.

De omzet bedroeg $1,9 mrd en was lager dan analisten hadden verwacht. Puma rekent erop dat de Amerikaanse importtarieven de brutowinst in 2025 met ongeveer €80 mln drukken en heeft daarom zijn verwachtingen verlaagd. In plaats van een omzetgroei van 0-5% rekent het bedrijf voor heel 2025 op een omzetdaling van tenminste 10%. Verder is de verwachting van een winst van €445-525 mln omgeslagen in een nog onbekend verlies.

Advies analisten op aandeel Puma

J.P. Morgan heeft naar aanleiding van het zwakke momentum zijn winstverwachtingen voor 2026 en 2027 met respectievelijk 18% en 12% verlaagd. Als gevolg daarvan is het koersdoel bijgesteld van €26 naar €21. Het advies luidt ‘houden’.

Deutsche Bank vindt dat Puma een moeilijke beleggingscase is geworden, omdat er geen specifiek ebit-doel meer is voor 2025 en 2026 waarschijnlijk een overgangsjaar zal zijn. Verder wordt vermoedelijk pas in oktober meer duidelijk over de strategie. Deutsche Bank heeft het advies voor Puma verlaagd van ‘kopen’ naar ‘houden’ en het koersdoel bijgesteld van €34 naar €20.

DZ Bank vindt dat de uitdagingen momenteel te groot zijn om een houdadvies voor Puma te rechtvaardigen en heeft daarom het advies verlaagd naar ‘verkopen’, waarbij het koersdoel is bijgesteld van €22 naar €18.

Volgens UBS is de toekomst van Puma (Investeerderspagina) onzekerder dan ooit en zijn meer negatieve verrassingen later dit jaar niet uit te sluiten. De Zwitserse zakenbank heeft het koersdoel verlaagd van €19,10 naar €16,30 en het advies gehandhaafd op ‘verkopen’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert