Beleggers Belangen Live

Microsoft wekt zorgen over Azure

Christian Slagter-Koster

De koersdoelen voor Microsoft bij diverse analisten komen dichter bij elkaar te liggen.

Morgan Stanley stelt dat Microsoft op zoek is naar de juiste balans. Terwijl het cloudplatform Azure teleurstellend presteert, moet aanhoudende groei van generatieve AI in combinatie met lagere investeringen zorgen voor een versnelling van de vrije kastroom in 2026.


Morgan Stanley vindt dan ook dat Microsoft een aantrekkelijke risico-rendementsverhouding biedt en heeft zijn koopadvies bekrachtigd. Het koersdoel is met $10 verlaagd naar $530.

Microsoft voldoet niet aan vraag naar cloudoplossingen

DZ Bank stelt vast dat Microsoft niet volledig kan voldoen aan de grote vraag naar cloudoplossingen en daarom recordbedragen investeert in de uitbreiding van zijn datacenters. Hoewel deze uitgaven in eerste instantie waarschijnlijk een negatief effect zullen hebben op de winstgevendheid, zouden ze op de lange termijn moeten renderen. DZ Bank heeft zijn koersdoel voor Microsoft met $2 verlaagd naar $488 en het advies laten staan op ‘kopen’.

Lees ook Hoe Magnificent zijn de Seven nog?

RBC Capital Markets vindt dat Microsoft een solide kwartaal achter de rug heeft, waarbij de groei van de AI-activiteiten positief opviel. Het advies luidt ‘kopen’ met een koersdoel van $500.

Azure-problemen zijn ‘op te lossen’

Bank of America denkt dat de problemen bij Azure zijn op te lossen, maar niet in de komende kwartalen. Dit verandert volgens de bank echter niets aan het beeld dat Microsoft een winnaar is in AI voor zowel apps als infrastructuur. Het advies luidt ‘kopen’ en het koersdoel bedraagt $510.

UBS hanteert ook een koersdoel van $510, waar dat eerder nog $525 was. De Zwitsers stellen dat vertraagde opleving van de Azure-activiteiten enigszins het vertrouwen en de groeivooruitzichten ondermijnt. Het advies blijft ‘kopen’.

Lees ook Opkomende markten | Trump relevant, maar niet allesbepalend

Voor Goldman Sachs blijft de onzekerheid over de groei van het Azure-platform een grote zorg. Aan de andere kant was er verbetering zichtbaar bij de uitgaven. Verder zijn de analisten positief verrast door de winstverwachtingen. Zij hanteren voor Microsoft een koopadvies met een koersdoel van $500.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert