Beleggers Belangen Live

Luchtvaart | Ryanair favoriet uit de luchtvaartsector

Christian Slagter-Koster

JPMorgan en Berenberg hebben een andere zienswijze over de luchtvaartsector, maar voor beide vermogensbeheerders blijft Ryanair het favoriete aandeel binnen de sector. 

JPMorgan is overwegend optimistisch over de luchtvaartsector. Nu de coronabeperkingen zijn versoepeld, zijn er volgens de Amerikaanse zakenbank drie belangrijke thema’s in de burgerluchtvaart. Allereerst gaat het om de uitdagingen van de hoge brandstofprijzen en de sterke dollar, daarnaast om de vraag naar toerisme in de komende winter en tot slot over de vooruitzichten voor zakenreizen. Zij verwachten dat de vraag naar vliegen de komende zomer groot gaat zijn.

Koersdoelen aandeel Ryanair

Berenberg ziet juist beren op de weg. Nu Shanghai voor de vijfde week in lockdown is als gevolg van het zero-covid-beleid, doemen er problemen op voor de wereldwijde toeleveringsketen en zal het herstel van het passagiersluchtverkeer in Azië waarschijnlijk verder vertraagd worden. Voor zowel JPMorgan als Berenberg blijft Ryanair het favoriete aandeel binnen de luchtvaartsector, waarbij zij koersdoelen hanteren van €21 en €20.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert