Beleggers Belangen Live

Jefferies | Forse koersdoelverhoging voor Nvidia

Christian Slagter-Koster

Jefferies had onlangs een gesprek met Nvidia-cfo Colette Kress, waarin onder meer het potentieel voor softwarelicenties werd belicht. Het gesprek leidde voor Jefferies tot een verhoging van het koersdoel.

De softwareverkopen zijn momenteel verweven met de hardwareverkopen van Nvidia, maar volgens Kress zal AI-software voor datacenters mogelijk via losse licenties worden aangeboden. Nvidia verwacht verder dat de overname van ARM begin 2022 wordt afgerond en dat deze zal helpen om de marktpositie van het bedrijf in datatcenters, automotive en Internet of Things (IoT) uit te breiden.

Verder hebben Nvidia’s decennialange investeringen in CUDA – een platform en programmeermodel voor met name het aansturen van grafische processen van computerprogramma’s – geresulteerd in een meerjarig concurrentievoordeel.

Aandeel Nvidia op ‘kopen’ bij Jefferies

Jefferies heeft het koersdoel voor het aandeel Nvidia verhoogd van $740 naar $854, wat ondanks de koersstijging van meer dan 37% over de afgelopen drie maanden een opwaarts potentieel biedt van circa 14%. Jefferies hanteert daarbij een koopadvies voor het aandeel.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert