Beleggers Belangen Live

HSBC | Nieuwe topman LVMH kan bedrijf nog verder brengen

Christian Slagter-Koster

Met het aantreden van Pietro Beccari als de nieuwe topman van LVMH zijn de verwachtingen hooggespannen. 

Louis Vuitton is niet alleen het grootse luxemerk ter wereld, het is ook het meest winstgevende merk van de sector. Voor dit jaar wordt de ebit-marge geschat op 52%. Het is dan ook het belangrijkste onderdeel van Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH). Het succes van het merk berust volgens HSBC op de combinatie van een consistente strategie gericht op innovatie en merkcultuur, die bewaakt wordt door uitstekende managers.

In de afgelopen drieëndertig jaar stonden er slechts twee mensen aan het roer van LVMH. Wijlen Yves Carcelle was tussen 1989 en 2012 de architect van het huidige winkelnetwerk en zijn opvolger Michael Burke zette een aantal innovatieve stappen, waardoor LVMH vorig jaar de omzetgrens van €20 mrd doorbrak.

Nieuwe topman

De nieuwe topman van LVMH, Pietro Beccari, komt over van Dior, waar onder zijn leiding de afgelopen vier jaar de omzet verviervoudigde naar €8,5 mrd en de marges verdubbelden tot circa 40%. Zijn eerste wapenfeit bij LVMH was de benoeming van de Amerikaanse artiest en (muziek)producer Pharrell Williams als ontwerpdirecteur voor mannenmode.

HSBC denkt dat de wijziging aan de top zal resulteren in een aantal gedurfde vastgoedinvesteringen en creatieve projecten, die het merk blijven verankeren als de onbetwiste leider in de sector. HSBC rekent voor 2023 op een organische omzetgroei van 16% en een verbetering van de ebit-marge met 120 basispunten tot 27,8%. Vervolgens groeit de omzet in 2024 met 10% en stijgt de ebit-marge met negentig basispunten tot 28,7%.

LVMH blijft koopwaardig

HSBC verwacht dat LVMH vervolgens in 2026 de omzetgrens van €30 mrd nadert. De analisten hebben daarom het koopadvies voor het aandeel herhaald, bij een koersdoel van €999.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert