Beleggers Belangen Live
Advies | Analisten

Goud en zilver gaan nieuwe records breken

Christian Slagter-Koster

Angst om de boot te missen drijft edelmetaalprijzen verder omhoog, voorspelt UBS.

De goudprijs noteerde dit jaar meermaals een nieuwe recordhoogte en zilver bereikte een niveau dat voor het laatst in 2011 was gezien. Beleggers zien deze edelmetalen als een veilige haven in de huidige roerige tijden.

UBS verwacht dat macro-economische, politieke en fiscale ontwikkelingen de vraag naar edelmetalen blijven ondersteunen. De analist wijst onder andere op de terugkeer van de Federal Reserve naar renteverlagingen, de zwakkere Amerikaanse dollar en oplopende begrotingstekorten in grote economieën zoals de VS en Frankrijk. UBS denkt niet dat deze factoren op korte termijn veranderen, waardoor het huidige sentiment onder beleggers om de boot te missen aanwezig blijft.

Verwachting overtroffen

Waar UBS eerder verwachtte dat de goudprijs eind 2025 rond $3800 per ounce zou staan en medio 2026 zou stijgen naar $3900, rekenen de analisten er nu op dat in diezelfde periode de grens van $4200 wordt bereikt.

De prognoses van UBS voor de zilverprijs zijn verhoogd van $44 en $47 per ounce in 2025 en 2026 naar $52 en $55. De analisten houden er vanwege de hogere volatiliteit voor de zilverprijs rekening mee dat deze meer ruimte heeft om een uitschieter te maken.

De prijsverwachting voor platina is door UBS verhoogd van $1200 naar $1350 per ounce; wel merken de analisten op dat de industriële vraag verzwakt. Voor palladium voorziet UBS dat de prijs onder druk blijft staan door de grote afhankelijkheid van de vraag vanuit de autosector.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert