Beleggers Belangen Live

Donkere wolken boven de markt lijken weg te trekken

Stack coins and arrow red green graph chart volatility up and down on wooden table background. Business, financial and investment concept. Risk, fluctuation in stock market and cryptocurrency.
Christian Slagter-Koster

Zitten de markten in het oog van de storm? Saxo denkt van niet.

Het herstel op de beurzen is volgens Saxo behalve aan afnemende geopolitieke spanningen te danken aan sterke bedrijfswinsten. In het recente cijferseizoen overtrof 77% van de bedrijven in de S&P500 de verwachtingen.

Dit suggereert volgens Saxo dat het Amerikaanse bedrijfsleven wellicht veel beter is voorbereid om met tarieven en economische onzekerheid om te gaan dan waar de markten rekening mee hielden. Analisten hebben dan ook voor het eerst in een half jaar hun prognoses verhoogd. Saxo wijst erop dat positieve winstherzieningen niet alleen een teken is dat bedrijven het beter doen, het draagt ook bij aan het beleggerssentiment en hun risicobereidheid.

Prijszettingsvermogen

Volgens Saxo is het cruciaal dat bedrijven die dit herstel leiden allemaal beschikken over prijszettingsvermogen. Bedrijven die ondanks hogere tarieven hun winstmarges op peil weten te houden, hebben de storm het beste doorstaan. Saxo adviseert beleggers de voorkeur te geven aan bedrijven met robuuste merken en unieke producten, die goed in staat zijn om hogere kosten door te berekenen zonder dat dit grote gevolgen heeft voor de omzet of winst.

Lees ook Bij storm heb je soms de wind mee, soms tegen

Wel waarschuwt Saxo dat de betere vooruitzichten niet zonder risico zijn. Hoewel de importheffingen nu lager zijn dan aanvankelijk werd gevreesd, blijven ze vooralsnog aanzienlijk hoger dan een half jaar geleden. Bedrijven die gevoelig zijn voor de wereldhandel hebben hun winstverwachtingen verlaagd of helemaal ingetrokken. Sectoren zoals de auto-industrie, duurzame consumptiegoederen en industrie hebben nog steeds te maken met grote onzekerheid.

Verenigde Staten floreert weer

Bovendien zijn na deze sterke rally de aandelenwaarderingen in met name de VS weer gestegen naar historisch hoge niveaus. Hierdoor is de foutmarge volgens Saxo klein. Als economische cijfers tegenvallen, kunnen beleggers besluiten om winst te nemen.

Vooruitkijkend adviseert Saxo geografische diversificatie toe te passen in portefeuilles. In de Europese markt hebben met name Duitse en Italiaanse aandelen sterk gepresteerd en worden deze nog steeds verhandeld tegen aanzienlijke kortingen ten opzichte van hun Amerikaanse tegenhangers.

Lees ook Achteruitgang VS leidt tot voorspoed in andere landen

Verder stelt Saxo dat hoewel de initiële hype rondom kunstmatige intelligentie enigszins is afgekoeld, technologiebedrijven zoals Nvidia fundamenteel sterk blijven. Tot slot is het belangrijk om voldoende liquide te blijven, om zo voorbereid te zijn op mogelijke volatiliteit in de toekomst.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert