Beleggers Belangen Live

Credit Suisse | Vijf koopkansen onder de goudaandelen

Stephen Hendriks

Aandelen van goudmijnbedrijven zijn volgens Credit Suisse een goede bescherming tegen onrust op de financiële markten. De bank ziet kansen en benoemt vijf goudmijnaandelen. 

De goudprijs is een achterblijver, constateert Credit Suisse. Zowel ten opzichte van zilver als ten opzichte van industriële metalen staat goud onderin de bandbreedte van de afgelopen tien jaar. Ook is de goudprijs wat afgeweken van de ontwikkeling van het effectief rendement van inflatiebeschermde Amerikaanse staatsleningen. Bovendien voorziet Credit Suisse een verzwakking van de Amerikaanse dollar als gevolg van de hoge staatsschuld en het hoge tekort op de lopende rekening. Dat is gunstig voor de goudprijs.

Bovengemiddeld goedkoop

Het waarderingsmodel van de bank geeft een opwaarts potentieel van 7% voor de goudprijs aan. Dat is gunstig voor goudaandelen, die volgens Credit Suisse bovendien aantrekkelijk gewaardeerd zijn. Zowel op basis van de koers-winstverhouding als de koers-boekwaardeverhouding zijn goudmijnaandelen namelijk bovengemiddeld goedkoop ten opzichte van de wereldindex.

Credit Suisse ziet dan ook verschillende koopkansen onder de goudaandelen, bijvoorbeeld voor Barrick Gold. Ook Newmont, Endeavour Mining en Kinross Gold bieden kansen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert