Beleggers Belangen Live

Credit Suisse ziet weer heil in Chinese aandelen

Stephen Hendriks

Na een jaar is Credit Suisse eindelijk weer positief over de zwaar afgestrafte Chinese aandelenmarkt.

In maart 2021 stelde Credit Suisse zijn advies voor Chinese aandelen neerwaarts bij, naar ‘neutraal’. Sindsdien is de MSCI China Index met 40% gedaald en de bank ziet nu licht aan het eind van de tunnel. Dat heeft alles te maken met een vorige week aangekondigde beleidswijziging.

Het Chinese Financial Stability and Development Committe (FSDC) stelde toen een pauze in nieuwe regelgeving in het vooruitzicht om de economische groei niet in de wielen te rijden. Ook andere Chinese instanties – zoals de centrale bank – uitten zich op soortgelijke wijze en dit gecoördineerde ingrijpen ondersteunt de geloofwaardigheid van de FSDC-maatregelen.

Credit Suisse erkent dat het nog onzeker is of de Chinese autoriteiten ook de kredietverlening flink willen vergroten, zeker nu schuldafbouw in de vastgoedsector prioriteit heeft. Maar rust op het regelgevingsfront is waarschijnlijk voldoende om investeringen en consumptie te laten groeien en dat zal positief op de bedrijfswinsten doorwerken.

Waardering

De bank is echter niet blind voor de negatieve ontwikkelingen in China, bijvoorbeeld nieuwe lockdowns om de coronadreiging het hoofd te bieden. Wel is het oordeel gewijzigd over de waardering en winstvooruitzichten voor zowel de Chinese onshore- als offshore-aandelenmarkt. Die werden lange tijd niet aantrekkelijk genoeg geacht voor een koopadvies, maar dat is veranderd.

De koers-winstverhouding van de MSCI China Index – op basis van de voor de komende twaalf maanden verwachte winst – bedraagt nu slechts 10, tegen 18 in maart 2021. De koers-boekwaardeverhouding ligt op 1,2 en dat is duidelijk lager dan het tienjaarsgemiddelde van 1,5. Dit alles zorgt voor een advieswijziging voor Chinese aandelen door Credit Suisse. Het oordeel gaat van ‘neutraal’ naar ‘overwogen’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert