Beleggers Belangen Live

Capital Group | Zes tips voor volatiele tijden

Christian Slagter-Koster

Volatiliteit op de beurs blijft een terugkerend fenomeen. Op basis van de historische rendementen van de S&P 500 geeft Capital Group daarom zes tips voor volatiele beurstijden.

Allereerst moeten beleggers er volgens Capital Group rekening mee houden dat groeifases veel langer duren en groter zijn dan recessies. Sinds 1950 duurden Amerikaanse bearmarkten gemiddeld veertien maanden, terwijl de gemiddelde bullmarkt meer dan vijf keer zo lang duurde. Het rendementsverschil was net zo groot.

De tweede tip is erop te letten dat na scherpe correcties de markten relatief snel herstellen. Sinds 1929 stond de S&P500 bij elk van de achttien grootste dalingen vijf jaar later weer op het droge. De rendementen over die vijfjaarlijkse periodes bedroegen gemiddeld meer dan 18% per jaar.

Als derde tip wijst Capital Group erop dat sterke bedrijven altijd een manier vinden om te overleven. Bedrijven die in staat zijn om zich aan te passen en te groeien in moeilijke tijden bieden vaak op lange termijn aantrekkelijke beleggingskansen. Zo zijn McDonald’s, Walmart, Microsoft, Airbus, Starbucks en Apple opgericht in economisch moeilijke tijden.

Verder moeten beleggers goed opletten wanneer anderen zich het meest pessimistisch voelen. Door de jaren heen zijn periodes van grote onzekerheid altijd gepaard gegaan met veerkracht. Zo boekte de S&P500 in de tien jaar na de aanval op Pearl Harbour (1941) een gemiddeld jaarlijks rendement van 16,2% en was het gemiddeld jaarlijks rendement in de tien jaar na de val van Lehman Brothers 11,7%.

Timen en termijnen bij een volatiele beurs

Ook adviseert Capital Group om niet te proberen markten te timen. Het missen van de tien beste dagen van het beursherstel op de S&P500 tussen januari 2010 en 31 december 2019 verkleint het rendement van 33%, wat oploopt naarmate er meer van dit soort betere handelsdagen gemist worden.

De zesde en laatste tip is je niet teveel te richten op de korte termijn. Een langetermijnvisie vlakt de schommelingen op korte termijn af..

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert