Beleggers Belangen Live

Bernstein prefereert Air Liquide nog altijd boven Linde

Heißluftballon D-OOAL mit Werbung für Air Liquide
Stephen Hendriks

In de aanloop naar de kwartaalcijfers spreekt Bernstein opnieuw zijn voorkeur voor Air Liquide boven Linde uit.

Air Liquide en Linde zijn marktleiders in de sector industriële gassen. Een sector die zich kenmerkt door een stabiele omzet- en winstontwikkeling. Beleggers hebben dan ook hoge verwachtingen van de kwartaalcijfers van deze bedrijven, constateert Bernstein. Tegenvallers leiden dan echter tot flinke koersdalingen.

Cultuurverschillen

Bij het koopwaardige Air Liquide hoeven beleggers daar volgens de broker niet bang voor te zijn. Het aandeel beweegt doorgaans weinig op cijferpublicaties vanwege de goede voorspelbaarheid van de resultaten. Bernstein verwacht dat Linde (‘verkopen’) minder snel zal groeien dan concurrenten Air Liquide en Air Products. Bovendien verwacht de broker dat de integratie van Praxair en Linde tot het nieuwe Linde minder succesvol wordt dan gedacht als gevolg van cultuurverschillen tussen de bedrijven. De fusie is gunstiger voor de begeleidende zakenbankiers dan de aandeelhouders, stelt Bernstein.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert