Beleggers Belangen Live

Aandelen VS | Vooruitzichten Europa en Japan beter

Christian Slagter-Koster

UBS AM ziet de voorsprong van de VS op de cyclische aandelenregio’s Europa en Japan afnemen.

De Amerikaanse economie presteerde lange tijd beter dan de meeste andere grote economieën. De genereuze fiscale stimuleringsmaatregelen in de VS zijn volgens UBS Asset Management een belangrijke reden voor dit zogenoemde Amerikaanse exceptionalisme geweest. Ook spreekt de analist van een superieure bedrijfsdynamiek in de VS, dankzij een verbeterende productiviteit ten opzichte van de rest van de wereld. Zelfs geopolitieke gebeurtenissen hebben een rol gespeeld in het vergroten van de groeiverschillen. Zo zorgde de inval van Rusland in Oekraïne voor een dip van de Europese industriële productie, terwijl de schok op de wereldwijde energiemarkten positief uitpakte voor de VS.

Inhaalslag

UBS AM denkt dat andere ontwikkelde economieën nu een inhaalslag op de VS gaan maken. Allereerst ziet de analist de wereldwijde fabrieksactiviteit verbeteren, waarbij het aantal nieuwe orders en krimpende voorraden hoopvolle indicatoren zijn voor de toekomstige productie. Aangezien de VS meer dienstengericht is dan andere economieën, is deze opleving van de verwerkende industrie positiever voor andere economieën. UBS AM ziet dan ook meer kansen voor aandelen in Europa, zelfs als de prestaties van Duitsland achterblijven. Verder tipt de vermogensbeheerder Japan, dat wordt gesteund door de sterke cyclus van technologiegoederen.

Neutraal over obligaties

Omdat de wereldwijde rente op staatsobligaties flink is aangepast op de betere vooruitzichten voor nominale groei, blijft de analist neutraal over obligaties. Verder vindt UBS AM blootstelling aan de Amerikaanse dollar aantrekkelijk, omdat de munt een van de weinige activa is om portefeuilles te beschermen voor het geval beleggers een ‘no landing’ inprijzen voor zowel aandelen als obligaties.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster

Christian Slagter-Koster (1985) schrijft sinds 2010 voor Beleggers Belangen. Na zijn HBO studie Small Business & Retail Management werkte Christian onder meer voor beleggingsplatformen Analist.nl en Belegger.nl. In 2010 is Christian zijn eigen contentmarketingbureau Slagter Media gestart. Vanuit zijn agrarische achtergrond heeft Christian bovenmatige interesse in beursgenoteerde agrobedrijven en commodities, terwijl vanuit zijn vakgebied de focus ligt op innovatieve technologiebedrijven.

Meer artikelen van deze expert