Beleggers Belangen Live

Zalando | Het Duitse antwoord op Amazon?

De Duitse online retailer Zalando is de Europese kleine broer van Amazon. Het bedrijf verkoopt eigen producten en biedt tevens een platform voor de verkoop van andermans goederen.

Het Duitse retailplatform Zalando levert kleding, schoenen, tassen, sportartikelen en andere accessoires voor mannen, vrouwen en kinderen. Het bedrijf richt zich op de Europese markt, waarbij de rol van Oost-Europa vooralsnog beperkt is. Een online platform als dat van Zalando biedt goede mogelijkheden tot het realiseren van schaalvoordelen: consumenten zullen sneller geneigd zijn het te gebruiken als het productaanbod groter en diverser is, en productaanbieders zullen zich er sneller bij aansluiten als er veel consumenten te vinden zijn. De platformbouwer heeft dus feitelijk als hoofdtaak om een aantrekkelijk platform te ontwerpen.

Groeibedrijf

Het concern heeft veel geld geïnvesteerd in het ontwikkelen van zijn platform. Dat vertaalt zich echter in een toenemende populariteit, getuige de omzetstijging van de onderneming in de laatste jaren. De omzet groeide van €3,6 mrd in 2016 naar €6,5 mrd in 2019, en analisten rekenen voor 2021 op maar liefst €9,1 mrd. Zalando is een duidelijk groeibedrijf, maar de hoge investeringen hebben in de periode 2016-2019 nog niet geleid tot sterke winstgroei. De nettowinst per aandeel daalde in die periode van €0,44 naar €0,40. Voor 2021 is de analistenverwachting echter al €0,81.

Corona heeft de internethandel een flinke impuls gegeven, die waarschijnlijk voor een belangrijk deel blijvend is. Zo steeg de tweedekwartaalomzet van Zalando met 27%, naar ruim €2 mrd. Daarbij contracteerde de onderneming 180 nieuwe partners voor haar platform en steeg de (aangepaste) operationele kwartaalmarge (ebit) naar 10,4% (was 6,4% in 2019).

Zalando kopen (bij koersdip)

De nettowinst ging met 169% omhoog naar €122 mln. Dat is €0,47 per aandeel, waarmee het bedrijf al dicht in de buurt komt van de analistenschatting voor heel dit jaar, die €0,60 bedraagt. Ondanks de hoge k/w van 126,4 is dit aandeel het kopen waard, vooral na een koersdip.

KERNGEGEVENS
Fondscode (ISIN) DE000ZAL1111
Beurs Frankfurt
Hoogste koers 12 mnd €78,08
Laagste koers 12 mnd €27,33
Beurswaarde €19,2 mrd
Koers-winstverhouding 2020 (t) 126,4
Dividendrendemnet

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert