Beleggers Belangen Live
Advies | Advies

Yum China combineert dividendgroei met stevige winstontwikkeling

Yum China beleggen dividend fast food
Peter Schutte
Peter Schutte Expert

Beleggers die vorig jaar onze kooptip Yum China opvolgden moesten over een stevige maag beschikken.

Het restaurantbedrijf Yum China, een afsplitsing van het Amerikaanse Yum Brands, noteerde een jaar terug $38,10. Naast fraaie groeiambities voor ketens als KFC en Pizza Hut zagen wij een koerstrigger in de omvangrijke bedragen die naar de aandeelhouder werden teruggesluisd via dividend en vooral inkoop eigen aandelen. De koers kende inderdaad hoge pieken met als hoogste notering $53,99 maart dit jaar. Momenteel noteren we rond $43. Intussen is ook in totaal $0,88 aan dividend betaald.

Het dividend is voor dit jaar verhoogd van $0,64 naar $0,96 per aandeel. Hoewel het dividendrendement beperkt blijft tot 2,2%, wordt dit inderdaad aangevuld met een omvangrijk aandeleninkoopprogramma. Dat moet over 2024-2026 garant staan voor een kapitaalteruggave van circa 9% per jaar. De operationele winst steeg de afgelopen kwartalen wel in de verwachte dubbele cijfers, maar de groei van de winst per aandeel bleef met 7% over de eerste jaarhelft wat achter.

Advies aandeel Yum China blijft ‘kopen’

De k/w van 16 is echter niet overdreven hoog tegen de achtergrond van de toenemende klantenkring door urbanisatie. Het koopadvies voor het aandeel (Investeerderspagina) blijft daarom van kracht.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert