Beleggers Belangen Live

Walmart | Winstprognose van de gigant weer omhoog

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

Walmart heeft voor de tweede keer de winstprognose verhoogd. De kwartaalcijfers zijn dan ook beter dan verwacht. Wel blijft de groei van e-commerce in de thuismarkt achter.

Walmart heeft over het tweede kwartaal, eindigend op 31 juli 2021, de omzet met 2,4% opgevoerd tot $141,0 mrd. Die omzet werd voor $8,9 mrd gedrukt door desinvesteringen. Exclusief de rugwind van de zwakke dollar is de omzet 0,6% hoger uitgekomen. Het operationele resultaat dikte met 21,4% aan tot $7,4 mrd.

Thuisvoordeel

Het verging Walmart vooral goed in de voor het concern zo belangrijke thuismarkt de Verenigde Staten. Daar was sprake van een autonome omzetgroei van exclusief brandstofverkopen van 5,2% tot $98,2 mrd. Analisten hadden gemiddeld op een groei van 3,1% ingezet. Walmart claimt wederom marktaandeel in de Amerikaanse voedingssector te hebben gewonnen. Het operationele resultaat steeg in de Verenigde Staten met 20,4% tot $6,1 mrd.

De omzet via e-commerce groeide in het tweede kwartaal met een wat magere 6%, maar daar ging ook een forse groei aan vooraf. Voor het concern als geheel stelt topman Doug McMilon dat het goed op weg is dit jaar $75 mrd omzet uit e-commerce te behalen. Buiten de Verenigde Staten was sprake van een omzetdaling van 15,2% tot $23,0 mrd, maar dat kan volledig aan desinvesteringen en zwakte van de Amerikaanse dollar worden toegeschreven.

Outlook omhoog

Walmart is met deze cijfers wat positiever over het volledige boekjaar ’21/’22. Waar het eerder rekende op een lage enkelcijferige omzetgroei exclusief desinvesteringen, rekent het nu op 6-7% groei. Dit impliceert dat het ook inclusief negatieve valuta-effecten een kleine omzetgroei verwacht. Voor het operationele resultaat gaat het bedrijf nu uit van een stijging van 11-13,5%, tegen eerder een hoge enkelcijferige groei.

Aandeel Walmart blijft op ‘houden’

De winst per aandeel zal dit boekjaar uitkomen tussen de $6,20 en $6,35. De markt rekende tot voor kort op een bedrag van rond de $6,00. Allemaal nog wat positiever derhalve. De beurskoers van het aandeel Walmart is wel achtergebleven bij de brede markt. Op de huidige koers van rond de $152 bedraagt de koers-winstverhouding nog altijd een dikke 25. Verder dan een houdadvies voor het aandeel Walmart ga ik dan ook niet.

Tweedekwartaalcijfers
In $ mrd 2021 2020
Omzet 141,0 137,7
Operationeel resultaat 7,4 6,1
Winst per aandeel* (in $) 2,74 1,56
*onderliggend

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert