Beleggers Belangen Live

Vastgoedaandeel getipt | Sterke winstgroei verwacht

typical ancient parisian Building in Paris - France
Jeroen Boogaard

Met ongeveer 136.000 appartementen is dit bedrijf de derde speler op de Duitse woningmarkt.

Aangezien 98% van de portefeuille van LEG Immobilien gelegen is in deelstaat Noordrijn-Westfalen, heeft het bedrijf geen last van de nieuwe huurwet in de hoofdstad. Wel is een kwart sociale huur, waarvoor maximale huurstijgingen gelden. De autonome huurstijging van 2,8% in het eerste kwartaal lag echter ruim boven de inflatie. Het bedrijf herhaalde de prognose dat de winst dit jaar met circa 10% zal stijgen, ondanks een iets lagere autonome huurgroei.

LEG handhaaft dividendvoorstel

De coronacrisis heeft volgens LEG slechts een tijdelijk effect op de Duitse woningmarkt. Naar verwachting zal de schaarste aan betaalbare huurwoningen, het segment waar LEG zich op richt, voorlopig niet afnemen. De solide balans biedt ruimte om de marktpositie hier verder uit te breiden via acquisities. Het dividendvoorstel van €3,60 per aandeel over 2019 blijft staan, maar de AVA is vanwege de pandemie tot nader order uitgesteld. Bij een bescheiden agio van 4,7% blijft dit defensieve groeiaandeel koopwaardig.

Isincode DE000LEG1110
Fondscode LEG
Beurs
Beurswaarde €7,7 mrd
k/w 2020 (t) 20,8
Hoogste koers 12 mnd* €118,55
Laagste koers 12 mnd* €75,12
Dividendrendement (t) 3,20%
Nettohuuropbrengsten €435 mln
Nettowinst €821,1 mln

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeroen Boogaard

Jeroen Boogaard

Expert

Jeroen Boogaard (1973) schrijft sinds 2011 voor Beleggers Belangen. Sinds 2010 is hij actief als zelfstandig financieel journalist, daarvoor werkte hij twaalf jaar bij een beleggingsmagazine als analist en later als adjunct-hoofdredacteur. Zijn specialisaties zijn vastgoed, Exchange Traded Funds (ETF's) en Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert