Beleggers Belangen Live

Conagra Brands | Speculatief aandeel mee omlaag met sector

Menno van Hoven

Het vorig jaar getipte Conagra Brands leverde na een sterke start fors in. Toch blijft het aandeel koopwaardig.

Een jaar geleden tipte ik het aandeel Conagra Brands op $36 als ‘een mooi aandeel met een speculatief’ randje. Dat laatste had vooral te maken met de aanzienlijke schuldpositie van de producent van levensmiddelen als gevolg van een reeks overnames.

Conagra Brands is een van de toonaangevende producenten van verpakte levensmiddelen, met naar eigen zeggen ‘iconische’ merknamen als Birds Eye, Slim Jim, Reddi-Wip, Healthy Choice en ook het pastamerk Bertolli waarmee Conagra in Europa actief is.

Organische omzetkrimp

Conagra verlaagde op 4 januari de outlook voor het tot eind mei lopende boekjaar, met als reden het minder snellere vraagherstel naar verpakte maaltijden en snacks. Als boosdoener noemt het bedrijf – net als veel sectorgenoten – het slechte macro-econische klimaat, waarin prijsverhogingen niet langer kunnen worden ingezet om lagere volumes te compenseren. Conagra verwacht nu een wpa van $2,60 tot $2,65 tegen eerder $2,70 tot $2,75 met een organische omzetkrimp van 1 tot 2%. Met een k/w van nu 10 en 5,2% dividend blijft het aandeel op $27 speculatief koopwaardig.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert