Beleggers Belangen Live

Producent van technologie met snelheid van het licht

Dit Amerikaanse bedrijf maakt opto-elektronische componenten voor allerlei groeiende markten. Het orderboek is de laatste tijd snel volgelopen en het aandeel is de laatste tijd juist teruggelopen. 

II-VI (spreek uit: two-six) maakt allerlei technologische producten gebaseerd op licht, zoals lasers. Die producten worden gebruikt in allerlei verschillende markten: digitale netwerken, telecommunicatie, chipmachines, smartphones, auto’s, industriële machines enzovoorts. In al die markten zitten meerdere sectoren met veel potentie: dataverkeer, de elektrische (zelfrijdende) auto en virtual reality zijn gebieden waar nog veel groei verwacht wordt.

In 2019 heeft II-VI Finisar overgenomen, nu heeft het bedrijf zijn zinnen gezet op Coherent, hoewel China nog roet in het eten zou kunnen gooien.

Vol orderboek

Hoewel de omzet al jaren groeit, lijkt het bedrijf ondanks alle tegenwind in de wereld nu in een stroomversnelling te zitten. In het in maart geëindigde derde kwartaal van het (gebroken) boekjaar is er 48% meer besteld dan een jaar eerder. Het orderboek zit daardoor goed vol: $2,1 mrd. De omzet in het afgelopen kwartaal was $0,8 mrd.

Een probleem is wel dat ook II-VI last heeft van tekorten aan onderdelen, vooral chips, en van logistieke problemen. Dat heeft de afgelopen tijd geld gekost, waardoor de winst relatief laag lag. Ook de overname van Coherent zorgt voor wat eenmalige kosten.

Hogere winst

Vroeg of laat zullen de tekorten afnemen en zal de logistiek weer beter gaan lopen. Dat zal de winst goed doen, ook een stijgende omzet zal helpen. De verwachting is dat komend boekjaar, dat in juli begint, de wpa al gaat oplopen naar $2,55 en het jaar erna naar $4,00. Ook de balans is op orde. De goede vooruitzichten zijn een verklaring voor het feit dat II-VI dit jaar minder averij heeft opgelopen dan veel andere technologie-aandelen.

Aandeel II-VI koopwaardig voor lange termijn

Dat het aandeel vorig jaar vanaf de piek in februari al 40% is gedaald kan ook meespelen. Een (verdere) koersdaling kan natuurlijk nog komen, in dit klimaat is het moeilijk om kortetermijnvoorspellingen te doen. Voor de langere termijn ziet het er goed uit, daarom is het advies: ‘kopen’.

Aandeel II-VI Kerngegevens (1)

 

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert