Beleggers Belangen Live

Takeaway.com brengt verlies terug, maar het gaat traag

Het nettohalfjaarverlies is door maaltijdbezorger Takeaway.com teruggebracht van €21,7 miljoen naar €14,5 miljoen. Takeaway.com brengt dus het verlies terug, maar het gaat traag.

Hogere omzet bij de bekende maaltijdbezorger

Die verbetering komt door een hogere omzet (van €77,4 miljoen naar €110,2 miljoen) bij het bedrijf, maar ook door de relatief afnemende operationele kosten. Die indirecte kosten waren in de eerste helft van vorig jaar (2017) met €85,1 miljoen nog hoger dan de omzet. In 2018 zit bekende bezorger Takeaway.com er met €102,7 miljoen nu onder.

Oordeel over Takeaway.com

Dat zijn de schaaleffecten die het bedrijf beoogt te behalen en die bij verdere omzetstijging uiteindelijk tot een nettowinst moeten leiden. Maar zover is het nog niet, want overal buiten Nederland werd er verlies geleden. De laatste stappen naar nettowinst zouden wel eens zwaar kunnen worden. Zo kent Duitsland sinds kort de hoogste (maand)omzet, maar bij een 45 procent hogere omzet over het halve jaar daalde het autonome operationeel verlies er met slechts 12 procent. Verder blijft het bedrijf expanderen naar landen als Bulgarije, Roemenië en Israël. Dat is eigenlijk wat veel van het goede zolang er nog steeds verlies wordt geleden. Het aandeel blijft, ondanks de aandelenkoersstijging daarom op ‘verkopen’ staan.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert