Beleggers Belangen Live

Splunk | Wat is uw huidige mening over dit aandeel?

Het aandeel Splunk lijkt in rustiger vaarwater terecht gekomen te zijn en de stemming rond het bedrijf lijkt ook aan de beterende hand. Het kostenplaatje is nog wel een punt van zorg. 

Het bedrijf is een paar jaar geleden begonnen met de overstap van eenmalige verkopen naar het tegenwoordig veelgebruikte abonnementenmodel. Dat kost op korte termijn omzet, maar dat zou op de lange termijn moeten worden gecompenseerd. Niet elke belegger heeft echter het geduld om daarop te wachten.

De omzetontwikkeling is nu al wel beter aan het worden, gezien de groei van 23,2% in het laatste kwartaal. Een punt van zorg zijn echter de hoge kosten. Gedeeltelijk zijn die te verklaren: onderzoek en ontwikkeling is voor dit type bedrijf heel belangrijk, en Splunk geeft hier maar liefst 45,8% van de omzet aan uit.

Op termijn moet dit fors minder worden: bij branchegenoot Salesforce, die al wat fases verder is, is dit nog maar 16,0%. Splunk spendeert ook heel veel aan sales en marketing, en daar komt nog bij dat de overheadkosten dit jaar sterk zijn gestegen.

Aandeel Splunk koopwaardig

Uiteindelijk moet Splunk een winstgevend bedrijf worden. Bij aanhoudend hoge groei komt dat vanzelf goed, maar het is belangrijk alert te blijven. Voorlopig handhaaf ik voor het aandeel Splunk het koopadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert