Beleggers Belangen Live

RobecoSam Smart Energy Fund | Een mooi fonds?

Jeff Thijssen
Jeff Thijssen Expert

De beurskoersen van bedrijven die zich richten op de markt voor duurzame energie zijn enorm opgelopen en dat geldt ook voor het RobecoSam Smart Energy Fund.

Het rendement over de afgelopen twee jaar bedraagt +109%. Daarmee wist het bedrijf de (zelf gekozen) benchmark MSCI World Index ruimschoots te verslaan. Om de vraag te beantwoorden of het fonds echt toegevoegde waarde levert, heb ik de prestaties vergeleken met de Lyxor New Energy ETF en de iShares Global Clean Energy ETF.

Daaruit maak ik op dat de prestaties van het fonds over een periode van vijf jaar, drie jaar en één jaar achterblijven. Daaruit zouden we kunnen concluderen dat de hogere kosten die een beleggingsfonds met zich meebrengen niet te rechtvaardigen zijn. Desondanks ben ik positiever over de kansen van het fonds dan over beide ETF’s.

RobecoSam Smart Energy Fund te hoog gewaardeerd

Het grote voordeel dat fondsbeheerder Thiemo Lang heeft is dat hij tijdig kan omschakelen naar minder bekende namen. Ook geeft het mij vertrouwen dat hij sinds 2007 aan het roer staat bij dit fonds. Toch vind ik het fonds momenteel niet koopwaardig. De waarderingen in dit specifieke thema zijn naar mijn mening te hard opgelopen. Daarnaast leert de geschiedenis ons dat het maar voor weinig fondsen is weggelegd om drie jaar op rij een bovengemiddeld rendement te behalen.

Isin: LU2145462300

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeff Thijssen

Jeff Thijssen

Expert

Jeff Thijssen (1982) werkt sinds 2019 bij Beleggers Belangen. In 2008 behaalde hij zijn Bachelor Business Administration aan de Hogeschool van Amsterdam. Na zijn studie werkte hij in diverse functies bij de Nederlandsche Bank, ING, Binck Bank en TradersOnly. Jeff is een ervaren beurshandelaar die zich bij broker TradersOnly heeft gespecialiseerd in de optiematerie. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de ontwikkelingen op de financiële markten en volgt hij de aandelen uit de sector Industrie.

Meer artikelen van deze expert